Jakie wybrać drzwi wewnętrzne do naszego mieszkania?

0

Dobór drzwi wewnętrznych jest jednym z pierwszych wyborów jakie dokonujemy przy podstawowych założeniach naszego mieszkania, w trakcie budowy. Od tego zależy mnóstwo rzeczy poczynając od walorów estetycznych, na funkcjonalności kończąc. Na rynku mamy ogromny wybór drzwi, a każdy model może pochwalić się czymś innym.

Funkcje jakie pełnia drzwi wewnętrzne

Choć pierwsze o czym myślimy słysząc hasło funkcje drzwi, to odgrodzenie pomieszczenia od reszty i wydzielenie w ten sposób zamkniętych przestrzeni, to funkcji jest o wiele więcej. Jedną z funkcji strzegącej naszej prywatności jest wyciszenie. Odpowiednie drzwi wewnętrzne sprawią, że z naszego pomieszczenia, jak i w stronę odwrotną, nie przedostanie się żaden dźwięk. Ma to szczególnie ważne znaczenie dla wszystkich tych, którzy potrafią zrelaksować się i wypocząć tylko w zupełnej ciszy, a obecność innych lokatorów, mu na to nie pozwala.

Izolacja termiczna

Jakie wybrać drzwi wewnętrzne do naszego mieszkania?

Bardziej praktyczną funkcją, jaką mogą zapewnić nam drzwi wewnętrzne jest docieplenie pomieszczenia. Jest to tym razem szczególnie ważne w przypadku gdy mieszkamy w domku jednorodzinnym, a ciepło (zwłaszcza zimą) próbuje wydostać się z domu wszelkimi metodami. Odpowiednio grube, dobrze zamontowane, ze specjalną ościeżnicą drzwi, powinny załatwić problem. Ciepło w naszym pomieszczeniu jest bezpieczne.

Jeśli jesteśmy już przy praktycznych funkcjach, to koniecznym jest wspomnieć o ciekawym rozwiązaniu, stosowanym głównie ze względu na dzieci. Mowa tu mianowicie o wbudowanej tablicy, dzięki której świetnie skomunikujesz się ze swoją pociechą, a i jej kreatywność nie zostanie utrwalona na stałe na drzwiach, a na jakiś czas.

Spójny design

Jakie wybrać drzwi wewnętrzne do naszego mieszkania?

Inne funkcje jakie pełnia drzwi wiążą się głównie z estetyką. Pierwszym takim przykładem jest to jak dobierzemy drzwi do stylu jaki panuje w naszym wnętrzu. W zależności od tego czy nasze pomieszczenie jest urządzone w stylu rustykalnym, skandynawskim, nowoczesnym, tradycyjnym, itp., nasze drzwi będą wykonane z innych materiałów lub w innym kolorze. Takie dopasowanie drzwi pomaga na osiągnięcie harmonii we wnętrzu i podkreśli efekt jaki chcemy osiągnąć w ten sposób.

Atrakcyjne detale

Innym ciekawym pomysłem na wykorzystanie estetycznych walorów drzwi do ulepszenia wizerunkowo naszego wnętrza, są wbudowane lustra lub specjalne oświetlenie. Oba te efekty mają na celu powiększyć nasze pomieszczenie, tylko każda w inny sposób. Lustra dodadzą optycznie przestrzeni, których nam brakuje. W takim pokoju będzie się wydawać, że mamy więcej miejsca i jest on lepiej urządzony. Co zaś tyczy się światła, to jaśniejsze pomieszczenia zawsze wydają się bardziej przestrzenne i ustawne, pod kątem meblowania. To świetne wyjście dla wszystkich, którzy są zmuszeni zagospodarować mały metraż, a mają problem z jego umeblowaniem.

Drzwi wewnętrzne jak widać pełnią najróżniejsze funkcje i są świetnym uwieńczeniem naszego wnętrza. Dbając o odpowiedni wystrój, musimy zadbać również o nasze drzwi, bez których przecież nie ma mieszkania ani domu.

Artykuł powstał przy współpracy z firmę VRATA, zajmującą się produkcją i montażem drzwi zewnętrznych i wewnętrznych.

Poprzedni artykułJaki powinien być wymiar otworu na drzwi?
Następny artykułWentylacja w domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj