Ile może pomieścić kontener?

0

Kontenery do wywozu gruzu przydają się w różnych okolicznościach. Ich najem jest potrzebny w przypadku przeprowadzania większych remontów w mieszkaniach, porządkowania placu czy rozbiórki budynków na swojej posesji. W zależności od potrzeb możemy skorzystać z kilku propozycji kontenerów na gruz, różniących się od siebie pojemnością. Oto najpopularniejsze z nich. Te największe potrafią pomieścić naprawdę sporo niepotrzebnego gruzu!

Siedem propozycji, siedem możliwości – dlaczego warto skorzystać z kontenerów na gruz?

Kontenery na gruz mogą być wykorzystywane zgodnie z potrzebami klienta, wobec czego najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest wynajem kontenera mogącego pomieścić konkretną ilość rozwalin. Firmy dysponujące kontenerami posiadają w swojej ofercie kilka najpopularniejszych rodzajów. Wyróżnimy siedem najbardziej użytecznych pojemników na odpady budowlane, z których z powodzeniem można skorzystać w każdych możliwościach. Najmniejsze z nich przeznaczone są do zbioru małych odpadów, np. po niewielkich remontach w mieszkaniu. Te posiadające największą kubaturę użytkową są wielkimi, kilkumetrowymi pojemnikami, w których można zgromadzić długie elementy np. domów jednorodzinnych. Dla osób chcących wyremontować swoją działkę rekreacyjną czy posesję letniskową przydadzą się te o średniej wielkości. Pozwolą one na zgromadzenie w jednym miejscu wszystkich śmieci, ruin i zbędnych elementów, dzięki czemu utrzymamy porządek na posesji, jeszcze w czasie trwania intensywnych prac remontowych.

Od małego po duży – kontenery na gruz i ich dobór zgodnie z przeznaczeniem

Remont w domu może sprawić, że będziemy musieli poradzić sobie z dużą ilością gruzu, pochodzącą np. ze skutych płytek łazienkowych czy rozebranych ścian. Do takich stosunkowo niewielkich potrzeb przeznaczone są kontenery na gruz o pojemności 1,7 i 2,7 m³. W nieco większych mieszkaniach, np. apartamentach czy kilkukondygnacyjnych willach, najmniejsze kontenery mogą nie wystarczać. Do takich potrzeb używa się zatem nieco większych pojemników, o kubaturze 3,7 oraz 4,7 m³. Sprawdzą się one także w przypadku wykonywania kapitalnego remontu mieszkania. Trzy kolejne rodzaje kontenerów są przeznaczone dla nieco większych prac rozbiórkowych. W kontekście remontu na działce, w ogrodzie – np. przy rozbiórce altan, domków letniskowych, wiat nadadzą się te o pojemności 6 m³. Kontenery na gruz w wymiarach 8 i 16 m³ to już znacznie większe pojemniki, w których można pomieścić całkiem duże elementy, pochodzące z rozbiórki domów jednorodzinnych.

Artykuł powstał dzięki współpracy z firmą Usuń Gruz – kontenery na gruz Poznań.

Poprzedni artykułKlasy ścieralności paneli – co to oznacza? Jakie panele gdzie?
Następny artykułOkucia do okien PCV – rodzaje okuć, porady i specyfikacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj