Jak wybrać grill ogrodowy, który najlepiej spełni nasze oczekiwania?

0

Grillowanie to prawdopodobnie ulubiony letni sport Polaków. Popularność takiej formy wypoczynku tylko po części wiąże się z towarzyszącymi jej napojami wyskokowymi. Przede wszystkim jednak Polak lubi dobrze zjeść. A co może smakiem dorównać karkówce z grilla?! Właśnie dlatego w każdym domu powinien się znaleźć dobry grill ogrodowy. Z jednej strony może to być malutki model za kilkanaście złotych, a z drugiej – murowany obiekt, niektórym przypominający kapliczkę. Mając tak ogromne spektrum możliwości, nie jest łatwo podjąć decyzję. Podpowiadamy, czym kierować się w tej godzinie próby!

Przestrzeń

Nie ulega wątpliwościom, że wybór grilla ogrodowego będzie głównie zależał od ilości miejsca, jaką dysponujemy. Im mniejszy ogród, tym mniejszy grill. Nie ma co liczyć na to, że wymurujemy sobie małą, mięsną świątynię, jeśli nasza działka ogranicza się do podjazdu przed garażem. Jeżeli jednak ogród ma słuszne rozmiary, murowany grill będzie doskonałym pomysłem. W ramach rozwoju osobistego i pielęgnowania dawno zapomnianych talentów możemy wykonać go sami. Możemy też uniknąć smutnego rozczarowania i od razu zlecić to fachowcom.

Kargul, podejdź no do płota!

Jeśli życie pobłogosławiło nas bliskimi sąsiadami, o posiadaniu grilla możemy zapomnieć. Najczęściej zapach grillowanego mięsa wzbudza w nich taką zazdrość, że nie życzą nam najlepiej. Oczywiście oficjalnie winny jest dym. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie grill elektryczny. Z urządzenia takiego można korzystać nawet na balkonie w bloku. Dzięki temu nie tylko zachowujemy dobre relacje z sąsiadami, ale też unikamy konieczności uporczywego rozpalania węgla, który pali się tym gorzej, im bardziej jesteśmy głodni.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej?

Jeśli jesteś domatorem, raczej będziesz unikał grillowania poza własnym ogrodem. Co innego w przypadku duszy globtrotera! Twoje preferencje podróżnicze zdecydują o tym, jaki rodzaj grilla będzie najlepszy dla Ciebie. Jeżeli jesteś miłośnikiem wypoczynku na łonie natury, zastanów się nad przenośnym modelem grilla. Na rynku można spotkać się z wariantami w kształcie walizek, co ułatwia zabieranie ich na pikniki. Warto także zadbać o to, by dało się je szybko i łatwo rozłożyć. Nie łudź się, że za każdym razem znajdziesz w sobie dość cierpliwości, by śrubokrętem skręcać nóżki weekendowego grilla. Zdecydowanie lepiej znaleźć model, którego rozstawianie i składanie jest jak najbardziej zautomatyzowane.

Poprzedni artykułRusztowania budowlane
Następny artykułJak wybrać najlepszą siatkę cieniującą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj