5 pomysłów na nowoczesne elewacje dla starego domu!

0

Planujesz remont starego domu? Chcesz odnowić jego elewację? Zobacz 5 pomysłów na metamorfozę budynku, która sprawi, że uzyska on nowoczesny wygląd!

1. Elewacja z drewnem naturalnym lub jego imitacją

Bardzo popularny obecnie pomysł na elewację domu to wykorzystanie drewna naturalnego w formie desek albo jego imitacji, na przykład w postaci sidingu z tworzywa sztucznego czy styropianu ze wzorem podobnym do desek.

Elewacja domu z drewnianymi elementami może być zastosowana w różnych miejscach, na przykład na parterze lub piętrze, w strefie wejściowej do domu, na tarasie lub do pokrycia innych elementów architektonicznych. Drewno świetnie komponuje się z białym i szarym kolorem farb elewacyjnych.

2. Loftowa elewacja z płyt betonowych

Aby przemienić starszy dom w nowoczesny budynek o industrialnym stylu, warto zastosować płyty z lekkiego betonu architektonicznego lub inne materiały, które imitują beton. Można kupić je w różnych odcieniach szarości – jasnej, popielatej i ciemnej, grafitowej.

To materiał, który natychmiast może przemienić dom w loftową rezydencję. Znakomicie wygląda również wtedy, gdy zostanie zastosowany na ogrodzeniu, tworząc spójny efekt.

3. Okładziny kamienne na elewację domu

Kolejnym pomysłem na metamorfozę elewacji starszego domu jest wykorzystanie okładzin kamiennych, na przykład z trawertynu, łupka czy piaskowca, które mogą nadać mu nowoczesny i elegancki wygląd.

Takie nowoczesne elewacje dla starego domu mogą sprawić, że będzie on wyglądać luksusowo i jednocześnie zabezpieczyć go przed czynnikami zewnętrznymi.

4. Elewacja w kontrastowych kolorach

Prostym, szybkim i niedrogim sposobem na odmianę elewacji jest wykorzystanie kontrastowego malowania, na przykład w odcieniach szarym i białym, które znakomicie wpisują się w nowoczesne trendy.

Przykładowo na szaro pomalować można wystające elementy architektoniczne, takie jak garaż, klatkę schodową na zewnątrz czy stworzyć pionowe pasy wzdłuż okien.

Dobrym pomysłem będzie projekt elewacji na podstawie aktualnego domu, który da się wykonać z użyciem zdjęć. Można przygotować go samodzielnie, korzystając z darmowych narzędzi na stronach internetowych, albo zamówić w firmie specjalizującej się w takich usługach projektowych.

5. Elewacja z blachy płaskiej na rąbek stojący

Interesujący pomysł na elewację domu wpisujący się w najnowsze trendy to również wykorzystanie blachy płaskiej na rąbek stojący, która stosowana jest zarówno jako pokrycie dachowe, jak i elewacyjne.

Taka blacha znakomicie może prezentować się na domach z dachem dwuspadowym, przechodząc z dachu na elewację. Popularne jest również wykańczanie blachą górnego piętra domu, podczas gdy parter maluje się na biało.

Poprzedni artykułStwórz funkcjonalny plac budowy
Następny artykułGotowe projekty domów – czy to dobry wybór dla Ciebie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj