Okna bez smug? To możliwe!

1

Marzysz o błyszczących oknach nie tylko od święta? Chcesz zaoszczędzić trochę czasu, który tracisz na przygotowaniu płynu, a później i tak nie masz lśniących szyb, tylko smugi i smutek w jednym. Poznaj sposoby, które uratują Cię przed fatalnym widokiem zabrudzonych okien!

Pamiętaj, że mycie okien wcale nie musi być mozolne i długie. Współczesna technologia i technika sprawia, że szyby oraz ramy wyczyścisz szybko, a na nich nie będzie nawet śladu smug!

Zacznij od doboru odpowiedniego sprzętu!

Mycie szyb ręcznikami papierowymi czy szmatkami nie jest dobre na dłuższą metę. Takie techniki odchodzą raczej do lamusa. Jak więc najlepiej myć okna i co do tego wykorzystać? Mamy kilka możliwości.

Pierwszym jest elektryczna myjka do okien. Jak działa to urządzenie? Otóż po wtarciu w okno płynu (możesz po prostu spryskać szybę) zaczyna działać jak odkurzacz. Wchłania bród wraz z wilgocią, nie pozostawiając żadnych śladów i smug. Fantastyczne, prawda? Myjki tego typu są niewielkie, z łatwością mieszczą się w dłoni i bez problemu możesz przetransportować je w inne miejsce, czyszcząc nimi np. okna w samochodzie lub garażu.

Alternatywą dla takich myjek mogą być urządzenia parowe. Nie potrzebują one zwykle płynu. Pamiętaj jednak, że parowe myjki wymagają dokładności i regularności w czyszczeniu. Nie musisz jednak używać detergentów, co może być ważne dla alergików.

Wybierz ekologiczny i skuteczny płyn!

Płyn do szyb też ma znaczenie. Zainwestuj w droższy specyfik, który jednak nie będzie truł Cię toksycznymi oparami, ale przy okazji będzie skutecznie czyścił szyby z brudu. Poczytaj trochę o płynach do mycia szyb, by wybrać ten najskuteczniejszy, który sprawdzi się w bojach – przy nawet najbrudniejszych szybach.

Jak widzisz, są rozwiązania, które umożliwiają doczyszczenie szyb bez smug. Jeżeli potrzebujesz więcej porad np. związanych z elektrycznymi myjkami do okien lub innym sprzętem domowym, wejdź na stronę internetową Leifheitsklep.pl. Tam z pewnością znajdziesz coś specjalnie dla siebie!

Poprzedni artykułFarby i tynki w systemach ociepleń
Następny artykułLakier ochronny – kiedy warto sięgnąć po dodatkową ochronę?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj