Zadbaj o czystość w basenie – zestawy do filtracji wody

0

Utrzymanie prawidłowej jakości wody w basenie to nie lada wyzwanie. Już po pierwszych kąpielach woda staje się nieprzeźroczysta i zaczynają pojawiać się na niej między innymi ślady balsamów opalających oraz innych kosmetyków stosowanych do pielęgnacji ciała. W takich sytuacjach, z pomocą przychodzi pompa do filtracji wody w basenie. Filtr ma za zadanie usunięcie zanieczyszczeń, które pojawiają się wraz ze zwiększonym użytkowaniem basenu. Działanie sprzętu filtracyjnego jest bardzo proste i polega na zasysaniu wody z basenu, która następnie przechodzi przez ścianki filtra i wraca do przestrzeni basenu bez żadnych zanieczyszczeń. Jest to bardzo proste i ekonomiczne rozwiązanie, kiedy chcemy cieszyć się czystą wodą w basenie bez względu na warunki. W tym artykule przedstawię Ci, dlaczego filtrowanie wody w basenie jest takie ważne? Jaki filtr do basenu wybrać oraz jak go serwisować, aby posłużył na lata?

Dlaczego stosowanie filtru w basenie jest takie ważne?

W sezonie letnim, kiedy korzystanie z basenu staje się codziennością, warto zainwestować w zakup odpowiedniego filtra do basenu. Podczas częstego użytkowania, w basenie zaczynają pojawiać się i namnażać mikroorganizmy, takie jak bakterie, grzyby lub glony. Pływanie w zanieczyszczonej wodzie może skończyć się nieprzyjemnościami takimi jak podrażnienia skóry czy śluzówki nosa lub jamy ustnej. Dlatego, jeśli chcesz utrzymać swoje zdrowie oraz zdrowie swoich najbliższych w dobrej formie, to powinieneś zainwestować w zakup odpowiedniego sprzętu do oczyszczania wody z basenu.

Jaki filtr do basenu wybrać?

Wybór właściwego sprzętu filtrującego basenu jest niezbędny, jeśli chcesz cieszyć się nieskazitelną wodą. Wybór należy rozpocząć od sprawdzenia pojemności basenu w m3. Większość filtrów ma informacje dotyczące tego, jak dużo wody jest w stanie przefiltrować. Na rynku są dostępne pompy filtrujące, które są tańszym rozwiązaniem, ale również filtry piaskowe, których cena jest wyższa. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj sprzętu dobrze poradzi sobie z filtracją wody w basenie. Sklep z rzeczami do basenu posiada szeroki zakres produktów filtrujących w bardzo dobrych cenach.

Jak serwisować sprzęt do filtracji wody w basenie?

Co kilka dni należy sprawdzić filtr w całym systemie, ponieważ może on zawierać zanieczyszczenia oraz kawałki liści, pyłków, które mogą spowolnić działanie maszyny. Większość systemów filtrujących ma możliwość oczyszczenia ręcznego poprzez ściągnięcie i wyczyszczenie filtra pod bieżącą wodą. Bardziej zaawansowany sprzęt posiada system samodzielnego czyszczenia filtra „backwash”. W zależności od tego, jaki system filtrujący wybierzesz, będziesz mógł skorzystać z tych dwóch opcji oczyszczania.

Zestawy filtrujące wodę w basenie są niezbędne do prawidłowego i bezpiecznego korzystania z basenu. Koniecznie skorzystaj z oferty sklepu z rzeczami do basenu Aquapool, który poleca zarówno pompy filtrujące, jak i bardziej zaawansowane systemy filtrujące wodę. Sprawdź sprzęt do filtrowania już dziś. 

Poprzedni artykułPiece kopułowe do chleba – jak wybrać odpowiedni?
Następny artykułDrzwi balkonowe jednoskrzydłowe – odpowiedni wybór gwarantuje bezpieczeństwo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj