Jakie cechy powinna posiadać dobra pomoc domowa?

0
Jakie cechy powinna posiadać dobra pomoc domowa?

Zastanawiasz się nad zatrudnieniem pomocy domowej? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, przy poszukiwaniu odpowiedniej osoby.

Poszukiwanie pomocy domowej może być procesem dość czasochłonnym. Nie da się ukryć, że znalezienie zaufanej osoby, której powierzymy mieszkanie, nie należy do tych najłatwiejszych. Tym samym warto dowiedzieć się nieco więcej, gdzie szukać dobrej pomocy domowej, a także, na jakie jej cechy zwrócić szczególną uwagę, by podjąć najlepszą decyzję.

Jak szukać pomocy domowej?

Niezależnie od tego, czy zatrudnisz pomoc domową na sprzątanie raz w tygodniu, czy regularniejsze wizyty – za każdym razem oddajesz jej swój dom pod opiekę. Sprzątaczka ma dostęp do Twoich rzeczy, dlatego by czuć się komfortowo pierwsze, o czym musisz pamiętać, to zaufanie. To buduje się z czasem, jednak na początkowych etapach możesz zaufać referencjom innych osób, które korzystały z usług tej konkretnej pomocy domowej. Jeśli szukasz odpowiedniej osoby przez internet, to skorzystaj ze specjalnych portali z profilami pomocy domowych z całego kraju. Każda kandydatka umieszcza tam podstawowe dane o sobie — stawkę godzinową, dyspozycyjność, doświadczenie, zakres podejmowanych obowiązków, a także referencje od osób, u których wcześniej sprzątała. Tym samym, jeśli interesuje Cię sprzątanie w Gdańsku, to zacznij od poszukiwań w sieci.

Gdy masz już kilka kandydatek na oku, umów się z nimi na rozmowę i dzień próbny. W ten prosty sposób zobaczysz, która z wybranych osób najbardziej Ci odpowiada.

Zaufana

Idealną pomoc domową musisz darzyć zaufaniem, na tyle, by nie bać się oddać jej domu do sprzątania. O ile to całkowicie naturalne, że na zaufanie pracuje się przez dłuższy czas, to jeśli po kilku miesiącach zatrudniania danej pomocy domowej, dalej masz mieszane uczucia, to zastanów się nad zatrudnieniem innej osoby. Pamiętaj, że dom jest Twoją bezpieczną przestrzenią, do której warto zapraszać tylko wybrane osoby.

Dyskretna

Kto z nas nie słyszał o pomocach domowych, które opowiadały osobom postronnym, o wyposażeniu innych mieszkań, właścicielach, jak i intymnych szczegółach z ich życia. Jeśli już na pierwszym spotkaniu pomoc domowa przekazuje Ci bardzo dużo prywatnych szczegółów dotyczących wcześniejszych pracodawców, to kilka razy się zastanów, czy ją zatrudnić? Dlaczego? Bo po pewnym czasie to właśnie o Tobie może w ten sposób opowiadać.

Dokładna

Zatrudniasz pomoc domową, by mieć dokładnie posprzątany dom i zyskać więcej wolnego czasu. Sprawdź, czy wybrana przez Ciebie pomoc domowa jest dokładna. Jeśli jej  sprzątanie jest niechlujne, to prosty sygnał, że nie przykłada się do pracy, za którą pobiera określoną opłatę. Miej na uwadze, że każdemu zdarzają się gorsze dni, jeśli jednak sytuacja staje się nagminna, to znak, by porozmawiać ze sprzątaczką albo znaleźć inną osobę na jej miejsce.

Terminowa

Z pomocą domową umawiasz się zazwyczaj na konkretne dni i godziny w ciągu miesiąca. W tej sytuacji rezerwujesz czas, jak i liczysz, że zatrudniona osoba pojawi się o czasie. Terminowość jest tutaj bardzo istotna, szczególnie gdy masz już inne plany na dany dzień. Tym samym wybierz pomoc domową, która szanuje Twój czas i w sytuacjach awaryjnych dzwoni i informuje Cię o spóźnieniu, czy nieobecności.

Znalezienie pomocy domowej warte jest zachodu! Dzięki temu rozwiązaniu możesz cieszyć się czystym domem, a jednocześnie mieć więcej czasu dla siebie. W czasach, w których cierpimy na jego niedobór jest to szczególnie istotne!

Poprzedni artykułSzablony malarskie – jak z nich korzystać?
Następny artykułJaki projekt domu parterowego powinieneś wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj