O zaletach hal stalowych

0

Kiedy Elon Musk umieścił linię produkcyjną elektrycznych samochodów w hali namiotowej nikt się temu nie dziwił. Przedsiębiorca słynie z ekstrawaganckich i nowatorskich pomysłów. O ile w słonecznym stanie Ameryki, hala z taką konstrukcją się przyjęła, o tyle na Starym Kontynencie inwestorzy pozostają wierni hali z konstrukcją stalową.

Hala stalowa

Konstrukcje stalowe zawdzięczamy rewolucji przemysłowej – to właśnie wtedy dostrzeżono zalety stali i zaczęto ją wykorzystywać do wznoszenia różnego rodzaju obiektów. Zaraz po tym jak powstała wieża Eiffla, zaczęto ze stali wznosić mosty, wieżowce i hale (np. Hala Maszyn zaprezentowana na Wystawie Światowej w 1889 roku). Prostota montażu i szybkość realizacji sprawiły, że hala stalowa cieszyła się i wciąż cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów.

Zalety hali stalowej

Konstrukcja stalowa umożliwia postawienie obiektu o różnym przeznaczeniu – dawniej hale stalowe służyły jako miejsce do przechowywania, z biegiem czasu pod jej dachem zaczęto uruchamiać produkcję, świadczyć usługi logistyczne, sprzedażowe, a nawet składować odpady. Dlaczego decydując się na postawienie hali warto rozważyć opcję hali stalowej? Powodów jest kilka.

  1. Halę stalową można postawić na różnym terenie – dzisiejsze budownictwo radzi sobie także z terenem trudnym.
  2. Załatwienie formalności i pozwoleń jest prostsze niż w przypadku np. hali murowanej.
  3. Budowę hali można rozpocząć w dowolnym momencie.
  4. Do montażu gotowych modułów nie jest potrzebna liczna ekipa, co ma wpływ na koszty budowy takiej hali.
  5. Zwrot inwestycji szybko się zwraca.
  6. Hala stalowa jest obiektem trwałym (spełnia swoje funkcje przez kilkadziesiąt lat), daje możliwość przebudowy, rozbudowy, a nawet przeniesienia obiektu.

Współczesne hale to obiekty nowoczesne, często specjalistyczne i inteligentne. Troska o środowisko oraz konieczność ograniczania kosztów eksploatacji sprawiły, że powstają obiekty ergonomiczne, wydajne pod kątem utrzymania ciepła, dobrze doświetlone. Coraz więcej inwestorów decyduje się na instalację oświetlenia LED, paneli fotowoltaicznych, na instalację ładowarek do pojazdów elektrycznych lub hybrydowych, system rozpoznający tablice rejestracyjne.

Dobrze zaprojektowana, zbudowana przez sprawdzonego wykonawcę z materiałów wysokiej jakości i według najnowocześniejszych technologii hala stalowa to bardzo dobra inwestycja na wiele lat. Tym bardziej w kraju, gdzie nasycenie powierzchni magazynowej w przeliczeniu na 1 mieszkańca jest niskie, a potencjał duży (Polska uważana jest za hub dla Europy Wschodniej).

Poprzedni artykułArbiton Superiore 2.2 – panele winylowe wielkiego formatu
Następny artykułMieszkania od dewelopera Warszawa – dlaczego warto zdecydować się na nowe mieszkania?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj