Jaka rogówka z funkcją spania? Rodzaje, materiały, ceny

0

Wyposażasz kawalerkę i poszukujesz narożnika rozkładanego, który ma służyć zarówno w ciągu dnia, jak i nocą jako łóżko? Zobacz, jakie meble tego typu są obecnie dostępne na sprzedaż i jak najwygodniejszą rogówkę dla siebie!

Rodzaje rozkładanych rogówek – z opuszczanym oparciem czy materacem?

Narożniki z funkcją spania można podzielić na dwie główne kategorie, gdy chodzi o ich konstrukcję:

1. Rogówki z opuszczanym oparciem – konstrukcja takiego mebla pozwala na wysunięcie do przodu jego siedziska, a następnie na opuszczenie oparcia, które służy również jako powierzchnia do spania. Taka rogówka z funkcją spania – https://birdmeble.pl/narozniki-rozkladane/tapicerowane-z-funkcja-spania może być kupiona w cenie już od około 1100 złotych.

2. Rogówki z wewnętrznym materacem – takie rogówki mają wewnętrzny, piankowy materac, który rozkłada się podczas rozsunięcia rogówki. Zapewnia on wtedy większy komfort wypoczynku, natomiast trzeba liczyć się z większym kosztem, ponieważ takie meble kosztują nawet około 9000 złotych.

Wygodny narożnik rozkładany – jakie parametry trzeba uwzględnić?

Jeżeli chcemy zdecydować się na mebel jak rogówka z funkcją spania ze składanym oparciem, w takim przypadku bardzo ważne jest uwzględnienie materiałów, z których jest on wykonany. Będą one decydowały o tym, jak wygodny będzie meble i jak będziemy się na nim wysypiać.

Przede wszystkim trzeba będzie uwzględnić rodzaj materiałów wykorzystanych do wykonania narożnika. Aby wygodnie spać na rozkładanym narożniku, powinien być on wykończony miękką, przyjemną w dotyku pianką, a także sprężynami, które zapewnią dodatkowy komfort i wydłużą jego trwałość.

Jeżeli chcemy zakupić narożnik stacjonarnie, najlepiej po prostu go przetestować, aby dowiedzieć się, czy będzie on dla nas odpowiednio wygodni. Trudniej natomiast jest ocenić, czy mebel sprawdzi się do snu, gdy kupujemy go online. Wtedy warto sprawdzić, jakie materiały zastosowano przy jego produkcji.

Warto też zwrócić uwagę na to, jakie wymiary ma rogówka z funkcją spania po jej rozłożeniu. Gdy kupujemy tego typu mebel dla dwóch osób, w takim przypadku trzeba będzie sprawdzić, jaka jest szerokość i długość leża. Zaleca się, aby wynosiły one minimum 140 x 200 cm.

Czy można podnieść komfort rogówki z funkcją spania?

Wiele osób narzeka na bóle pleców i mięśni podczas spania na rozkładanych rogówkach. Czy można wtedy w jakiś sposób podnieść komfort snu?

Najlepiej zdecydować się wtedy na dokupienie do rogówki dodatkowego materaca, tak zwanego toppera, czyli materaca nawierzchniowego. Jest to materac piankowy, cienki, umieszczany na podłożu do spania, na przykład na rozłożonym narożniku.

Toppery są oferowane w wielu wariantach, na przykład można kupić materace z pianki termoelastycznej czy wysokoelastycznej. Dzięki nim sen na rogówce rozkładanej może być wygodniejszy.

Poprzedni artykułPorównujemy okna aluminiowe i okna PCV
Następny artykułJak działają przecinarki plazmowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj