Czy warto zamieszkać w Smolcu pod Wrocławiem?

0

Smolec to znajdująca się w województwie dolnośląskim wieś, którą zamieszkuje ponad 4,5 tysiąca mieszkańców. Miejscowość ta oddalona jest od stolicy Dolnego Śląska o niecałe 30 minut drogi samochodem. Tych kilkanaście kilometrów (czyli naprawdę niewielka odległość) jest jednym z głównych powodów, dla których coraz częściej i chętniej poszukiwane są mieszkania blisko Wrocławia, a nie w jego centrum. Poznaj kilka innych powodów, dla których warto zamieszkać w Smolcu pod Wrocławiem.

W poszukiwaniu spokoju i wytchnienia

Mniejsze miejscowości znajdujące się na obrzeżach większych miast pozwalają lepiej się zregenerować. Nic nie daje bowiem takiego ukojenia fizycznego i psychicznego jak błoga cisza w domu, do którego wracasz po ciężkim dniu pracy. W prawidłowym odpoczynku pomoże Ci także niezanieczyszczone smogiem powietrze oraz dużo zieleni znajdującej się wokół Twojego miejsca zamieszkania. Wyżej wymienione aspekty pozwolą Ci choć na chwilę zapomnieć o zgiełku dużego miasta i dadzą pełne wytchnienie – tak potrzebne, gdy masz stresującą i wymagającą pracę. Mieszkanie usytuowane w pobliżu terenów zielonych pozwoli Ci także na aktywne spędzanie czasu z rodziną – czy to na spacerze, czy podczas przejażdżki rowerowej.

Najważniejsze punkty usługowe blisko Ciebie

Mieszkania blisko Wrocławia znajdujące się w mniejszych miejscowościach mają tę zaletę, że większość punktów usługowych położonych jest w ich niedalekiej odległości. W pobliżu inwestycji w Smolcu znajdują się na przykład:

 • osiedlowe sklepy spożywcze,
 • większe sklepy, takie jak Biedronka, Żabka czy Dino,
 • restauracje,
 • cukiernie,
 • galeria sztuki,
 • żłobek,
 • salony kosmetyczne,
 • warsztaty samochodowe,
 • centrum sportowe z takimi atrakcjami, jak: tenis, squash, siłownia, fitness czy rehabilitacja sportowa.

Niewielka odległość od miejsca zamieszkania do sklepów spożywczych pozwoli Ci także na częstsze robienie zakupów, a co za tym idzie – niemarnowanie i niewyrzucanie jedzenia. Taka sytuacja dość często zdarza się, gdy jedzenie kupujesz raz w tygodniu i najczęściej bierzesz go wtedy za dużo. Sklepiki osiedlowe i dyskonty znajdujące się w pobliżu Twojego mieszkania w Smolcu pozwolą Ci kupować tylko taką liczbę produktów, która będzie Ci potrzebna w danym dniu do danej potrawy.

Mieszkania blisko Wrocławia – dlaczego jeszcze warto zamieszkać w Smolcu

 • Nie musisz szukać miejsca parkingowego na osiedlu. Swój samochód zaparkujesz w garażu lub na podwórku.
 • Masz dużą swobodę na co dzień – nie musisz ściszać głosu w trakcie rozmowy ani uspokajać swojej pociechy, w obawie, że usłyszą ją sąsiedzi zza ściany. Działa to również w drugą stronę – Ty nie będziesz zmuszony wysłuchiwać głośnych rozmów lub kłótni swoich sąsiadów.
 • Możesz założyć własny ogródek i posadzić w nim ekologiczne warzywa i owoce.
 • Masz mniejszą liczbę sąsiadów, a każdego z nich znasz z imienia.
 • Jeśli masz dzieci, bez obaw możesz wypuścić je na dwór, aby mogły się bawić.

Podsumowanie

Oprócz wyżej wymienionych zalet kupna mieszkania blisko Wrocławia, takich jak duża swoboda, znacznie większa przestrzeń, zielone tereny, spokój, cisza czy bliskość różnych punktów usługowych, istnieją oczywiście wady takiej inwestycji. Mogą do nich należeć chociażby konieczność częstszego poruszania się samochodem czy większa ilość pracy przy wykonywaniu porządków domowych. Sztuką mieszkania na obrzeżach miasta jest jednak zamienianie tych wad w zalety. Samochód możesz przecież zostawić w specjalnej strefie „Parkuj i jedź” i przesiąść się na odpowiadający Ci autobus lub tramwaj. Jeśli chodzi natomiast o obowiązki domowe, to żadne zajęcia fitness nie mogą równać się z wysiłkiem fizycznym, jaki wkładasz w mycie okien czy porządkowanie szafek w kuchni.

Poprzedni artykułFormy finansowania mieszkań. Gdzie szukać rozwiązań?
Następny artykułOkapy w kuchni – jak poprawnie ich używać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj