Sprężarki śrubowe od Pneumatik – solidne sprężarki dla Twojej firmy!

0

W przemyśle nie ma miejsca na półśrodki i kompromisy. Instalacje sprężonego powietrza są w nim obecne już od lat, a ich niesłabnąca popularność wynika z dużych oszczędności funduszy i czasu względem np. zasilania elektrycznego. Podstawą są kompresory, czyli urządzenia sprężające powietrze poprzez zwiększenie jego objętości. Poznaj koniecznie sprężarki śrubowe od Pneumatik – marki, której na rynku sprężonego powietrza nikomu nie trzeba przedstawiać.

Czym są i do czego służą sprężarki śrubowe?

Sprężarka to urządzenie, którego praca polega na zwiększeniu ciśnienia sprężanego gazu, w tym przypadku powietrza oraz do nadania mu prawidłowego kierunku przepływu. Z tego względu wykorzystuje się je w szeregu przeróżnych branż, od tych najmniejszych urządzeń pneumatycznych, po najbardziej skomplikowane i zautomatyzowane linie produkcyjne. Zasilają powietrzem instalacje w warsztatach samochodowych, lotnictwie, rafineriach oraz montażowniach i w zasadzie wszędzie tam, gdzie liczy się możliwość szybkiej, bezproblemowej pracy.

Sprężarki śrubowe stanowią serce wielu instalacji sprężonego powietrza, w których liczy się bezawaryjność czy też możliwość pracy ciągłej, bez względu na aktualną i prognozowaną intensywność eksploatacji.

Sprężarka śrubowa – czym się charakteryzuje?

W każdej sprężarce śrubowej od Pneumatik znajdziemy kilka elementów wspólnych nawet pomiędzy różnymi seriami. Jest to między innymi blok śrubowy, silnik elektryczny, zawór ssący, a także filtry, zbiorniki, przekładnia, wymiennik ciepła i wentylator. Wspólna praca wszystkich podzespołów daje w efekcie możliwość sprężenia powietrza i zasilenia nim wielu rodzajów odbiorników. Elementy rotacyjne mają z reguły formę spiralnych wirników, różniących się liczbą oraz kształtem zębów, mają jednak podobnie duży skręt. 

Sprężarka śrubowa działa na dość prostej zasadzie. Urządzenie generuje powietrze sprężone do odpowiednich wartości poprzez sukcesywne zmniejszanie się przestrzeni pomiędzy dwiema pracującymi wspólnie śrubami. Przestrzeń ta w formie szczeliny zmniejsza się od otworów ssawnych, aż do otworów tłocznych. W rezultacie sprężone powietrze jest dostarczane do odbiorników stale i bez przerwy, gdyż śruby pracują między sobą płynnie i bez żadnych przestojów. Powietrze wprowadzane do szczeliny musi zostać oczywiście oczyszczone za pomocą filtra powietrza.

Rodzaje sprężarek śrubowych

Sprężarki śrubowe od Pneumatik dzielą się na modele olejowe oraz bezolejowe. Oba znacznie różnią się pomiędzy sobą wieloma parametrami technicznymi, które definiują ich przydatność w konkretnej gałęzi przemysłu. Różni je oczywiście konstrukcja oraz przeznaczenie, a tym samym także cena zakupu.

  • Sprężarki olejowe 

Bardzo popularne urządzenia, które dzięki zastosowaniu wtrysku oleju charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Czynnik smarny służy do smarowania współpracujących ze sobą śrub oraz do zmniejszenia ich temperatury, czyszczenia osadu i zwiększania szczelności. Zastosowanie oleju pozwala na kontynuowanie ciągłej pracy urządzenia pod pełnym obciążeniem, bez żadnych przerw i wynikających z tego przestojów. Powietrze opuszcza urządzenie z niewielkimi drobinkami oleju – aby je usunąć, przynajmniej w pewnym stopniu, wykorzystuje się filtry lub stacje uzdatniania powietrza, które zapewniają całkowite i definitywne usunięcie.

  • Sprężarki bezolejowe 

Bezolejowe sprężarki śrubowe mają zupełnie inną charakterystykę. W ich przypadku nie ma czynnika smarnego, który mógłby zmniejszyć tarcie pomiędzy elementami mechanicznymi i odebrać z nich wysoką temperaturę. Miejsce oleju zajmują w nich specjalne materiały o bardzo niskim współczynniku tarcia i generowanego oporu. W rezultacie ich ścisła, precyzyjna i dokładna praca nie skutkuje wzmożonym emitowaniem ciepła i ryzykiem zatarcia silnika. Oczywiście w zamian przedsiębiorca otrzymuje idealnie czysty spręż, lecz kosztem nieco mniejszej wydajności podyktowanej brakiem czynnika smarującego.

Czy sprężarki śrubowe są lepsze niż tłokowe?

Sprężarka śrubowa ma zupełnie inną charakterystykę pracy niż tłokowa, zatem cechuje się zgoła innymi wartościami użytkowymi. Przede wszystkim sprężarki śrubowe mogą pracować w zasadzie cały czas, niezależnie od stopnia ich obciążenia czy ogólnego czasu pracy. Urządzenia tłokowe są zupełnie od nich różne, gdyż z reguły pracują w ciągu jednej godziny roboczej na zasadzie 50:50, czyli 50% czasu odpoczynku i 50% czasu pracy. Brak wymaganych przerw sprawia jednocześnie, że są bardziej wydajne, a ich zakup korzystniejszy finansowo.

Sprężarki śrubowe od Pneumatik – czy to dobry wybór?

Sprężarki śrubowe od Pneumatik to urządzenia, dla których zdecydowanie warto znaleźć miejsce w swojej firmie, niezależnie od jej wielkości czy stopnia zaawansowania instalacji pneumatycznej. Modele te:

  • są korzystnie wycenione w stosunku do ich wydajności,
  • mają znakomite parametry użytkowe,
  • są dostępne w bardzo dużej ilości do zamówienia,
  • można je doposażyć na miejscu w urządzenia dodatkowe, np. zbiorniki,
  • zostały objęte wieloletnią gwarancją realizowaną w autoryzowanych punktach,
  • da się je zakupić jako urządzenia objęte projektem instalacji, montażem i doradztwem,
  • zapewniają wysoki komfort pracy, dzięki precyzyjnie zaprojektowanej obudowie,
  • cechują się najwyższą jakością zastosowanych materiałów,
  • są różnorodne w kwestii ich wydajności, rodzaju zastosowanych materiałów do ich produkcji czy też przeznaczeniem.

Na rynku znajdziesz sprężarki śrubowe od Pneumatik serii C, C2 oraz S3, S4, różniące się technologią (olejowe i bezolejowe) oraz wydajnością, a tym samym także poborem energii, częstotliwością zabiegów konserwacyjnych i wieloma innymi parametrami.

Sprężarki śrubowe od Pneumatik to doskonały wybór w swojej klasie cenowej. Dobrze wykonane, pewne i bezpieczne znakomicie radzą sobie podczas szczególnie intensywnej eksploatacji, a przy tym także na wiele lat zapewniają bezawaryjną pracę. Oczywiście przy fachowo zaprojektowanej i wdrożonej instalacji sprężonego powietrza.

Partnerem artykułu jest pneumatik.pl

Poprzedni artykułDlaczego warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?
Następny artykułPerforacja blach – na czym to polega?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj