Gdzie możesz wykorzystać taśmy LED? Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze

0

Oświetlenie LED od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego – jak żaden inny sposób oświetlenia daje nieskończenie wiele możliwości aranżacyjnych. Co więcej, jest praktyczne w użytkowaniu i wyróżnia się długą żywotnością – w przeciwieństwie do klasycznych źródeł światła. Szczególnie chętnie wybieranym rozwiązaniem są taśmy LED. Gdzie możesz je wykorzystać i czym powinieneś kierować się przy ich zakupie? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Taśmy LED – gdzie prezentują się najlepiej?

Taśma LED to elastyczny pasek ze świecącymi diodami, wśród których wkomponowane są diody RGB – odpowiadające za emisję kolorowych świateł. Warto zaznaczyć, że poza oczywistą funkcją, czyli oświetleniem, taśmy LED stanowią też ciekawy akcent dekoracyjny. Mogą być wykorzystane na wiele sposobów. Najczęściej montuje się je w takich pomieszczeniach, jak:

  • kuchnia – dobrze prezentują się pod wiszącymi szafkami i nad blatem roboczym,
  • salon – diody LED mogą być dodatkowym oświetleniem mebli,
  • sypialnia – niewielkie lampki podkreślą intymny nastrój tego miejsca, jeśli umieścisz je nad łóżkiem,
  • łazienka – wykorzystaj paski LED jako podświetlenie lustra.

Taśmy LED dają ogromne możliwości aranżacyjne i można je umieścić w każdym pomieszczeniu.

Jak wybrać taśmy LED?

Wybór odpowiedniej taśmy LED do swojego wnętrza nie jest trudnym zadaniem. Należy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Przede wszystkim ważne jest to, gdzie zamierzasz umieścić taśmę. Oto parametry, które mają znaczenie:

  • barwa światła,
  • długość i szerokość taśmy,
  • szczelność taśmy i stopień ochrony IP,
  • pobór mocy.

Aspektem, którego nie należy ignorować, podejmując decyzję o uwzględnieniu taśmy LED w aranżacji, jest wybór odpowiedniego zasilacza. Jego moc musi odpowiadać długości taśmy i zagęszczeniu diod. Niemniej, wybierając ten rodzaj oświetlenia, warto przyjrzeć się różnym modelom. Ciekawe rozwiązania dostępne są np. w e-sklepie https://www.newled.pl/pl/c/Paski-i-zasilacze-LED/99 – zaopatrzysz się tam kompleksowo!

O czym musisz pamiętać podczas montażu?

Zamontowanie taśmy LED nie jest trudnym zadaniem. Niemniej, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad, aby służyła dłużej. Przede wszystkim należy przykleić ją do profili aluminiowych lub metalowych części, które rozpraszają ciepło – dzięki temu taśma się nie przegrzeje. Powierzchnia przeznaczona do montażu powinna być równa i gładka. Nie należy kleić taśmy LED do miejsc tłustych i wilgotnych. Montaż powinien odbyć się z użyciem dedykowanych elementów, takich jak profesjonalne złącza.

Poprzedni artykułDo jakich pomieszczeń szare panele podłogowe?
Następny artykułWykończenie wnętrz – dlaczego warto zdecydować się na profesjonalną firmę remontową?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj