Klimatyzator źródłem ciepła w zimie – klimatyzatory TCL z funkcją grzania

0

Urządzenia klimatyzacyjne większości użytkownikom kojarzą się niemal wyłącznie z główną funkcją, czyli z chłodzeniem powietrza w pomieszczeniu. Nowoczesne klimatyzatory mają jednak dodatkową funkcję – w sezonie przejściowym, jesienno-zimowym mogą stać się źródłem ciepła. Dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie, czyli klimatyzator z funkcją grzania?

Przydatne funkcje klimatyzatora

Dobry klimatyzator wyróżnia się wysoką wydajnością, cichym trybem pracy i ekologicznymi rozwiązaniami. Klimatyzatory typu split, pojawiają się coraz częściej w prywatnych domach, jako wygodna alternatywa dla tradycyjnych wiatraków, które z reguły są głośne i mało praktyczne, bo chłodzą powietrze tylko miejscowo, podczas gdy klimatyzator zapewnia przyjemną temperaturę w całym pomieszczeniu.

Bardziej równomierny rozkład temperatury to tylko jedna z zalet tego rozwiązania. Klimatyzatory ścienne marki TCL, dostępne między innymi na lindab-polska.pl, są wyposażone w czujniki, dzięki którym utrzymywana jest przez cały czas zadana temperatura. Urządzenie dba także o właściwy poziom wilgotności powietrza, a nawiew można ustawić tak, by zapewnić użytkownikom w pełni komfortowe warunki.

Klimatyzator, który grzeje

Nowoczesne klimatyzatory coraz częściej posiadają funkcję grzania. Jest to rozwiązanie przydatne w sezonach przejściowych, gdy temperatura na dworze spada do takiego poziomu, że w mieszkaniu robi się chłodno, ale nie na tyle, by uruchamiać ogrzewanie centralne. Klimatyzator TCL z funkcją grzania doskonale odnajdzie się w roli dodatkowego wsparcia dla głównej instalacji, używanego okresowo, gdy trzeba tylko trochę podnieść temperaturę w pomieszczeniu.

Czy sprawdzi się jako główne źródło ciepła? Teoretycznie tak, bo dobrej jakości klimatyzatory potrafią ogrzać pomieszczenia nawet gdy temperatura na zewnątrz spada do -15 stopni Celsjusza. Musi to być jednak urządzenie energooszczędne, klasy A, z możliwością pracy przy ujemnych temperaturach na zewnątrz.

Czy to się opłaca?

Pozostaje jeszcze pytanie o koszt takiego rozwiązania. Klimatyzatory zasilane są energią elektryczną a taki sposób ogrzewania z wykorzystaniem prądu, z reguły jest opcją dość drogą. Koszt ogrzewania urządzeniem klimatyzacyjnym zależy od jego mocy oraz kubatury pomieszczenia. Nowe jednostki modeli split nie potrzebują wiele prądu, aby prawidłowo działać – godzina pracy takiego urządzenia może kosztować około 70 gr. Na tej podstawie wystarczy obliczyć miesięczny koszt ogrzewania i porównać te wydatki z ceną innych źródeł energii.

Poprzedni artykułJaka podłoga do ogrzewania podłogowego?
Następny artykułKlasy odkurzaczy przemysłowych – co warto o nich wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj