Zakup nieruchomości od dewelopera w Gdyni – którą dzielnicę miasta wybrać?

0
Zakup nieruchomości od dewelopera w Gdyni - którą dzielnicę miasta wybrać?

Gdynia, zgodnie z wynikami badań „Diagnozy społecznej”, już od kilku lat przoduje pod kątem poziomu szczęśliwości mieszkańców miast w Polsce. Co więcej, zadowolenie to rośnie z roku na rok i w 2015 roku wynosiło aż 87,2%. Wygląda więc na to, że w Gdyni warto się osiedlić na stałe. Jednak, która dzielnica miasta jest najlepsza? Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze lokalizacji swojego przyszłego domu?

Analiza potrzeb mieszkaniowych przed wizytą u dewelopera w Gdyni

Zanim umówimy się na wizytę w biurze nieruchomości, warto uprzednio przeanalizować swoje potrzeby oraz sytuację rodzinną. To bardzo ważne, gdyż lokum, na które się zdecydujemy, będzie wiązać nas z danym miejscem przez wiele lat. Jeśli posiadamy dzieci, bądź planujemy powiększenie rodziny, z pewnością na znaczeniu zyska dla nas kwestia bezpieczeństwa, czystości i bliskości terenów zielonych wybranej okolicy. Dla osób lubiących żyć miejskim życiem z pewnością atrakcyjniejsza będzie dzielnica położona w centrum miasta, ze względu na mnogość i bliskość ośrodków kulturalno-rozrywkowych.

Polecane dzielnice Gdyni w Rankingu Dzielnic Otodom

W ogólnym rozrachunku, najchętniej rekomendowaną dzielnicą Gdyni jest Redłowo. Z kolei najsłabiej notowane są Grabówek i Pogórze. Chwarzno-Wiczlino wygrało pod kątem czystości, dostępności terenów zielonych oraz miłego sąsiedztwa. Mieszkańcy Witomina-Leśniczówki z kolei, docenili infrastrukturę dla dzieci. Pod względem poziomu bezpieczeństwa przodują Karwiny, a za najbardziej zadbaną część Gdyni uchodzi Mały Kack. Zaś największe udogodnienia komunikacyjne posiada Kamienna Góra.

Nie każdy deweloper w Gdyni będzie oferował mieszkania w różnych dzielnicach

Rozeznanie w strukturze miasta pomoże także w wyborze właściwego dewelopera w Gdyni, gdyż od razu możemy wybrać takiego, który oferuje apartamenty w interesującej nas dzielnicy. Jeśli jednak nadal, pomimo wnikliwej analizy, nie potrafimy zdecydować się na konkretną dzielnicę, warto udać się do takiego dewelopera w Gdyni, który posiada w ofercie nieruchomości w różnych częściach miasta. Uwzględniając szczegółowe położenie nowo wybudowanych mieszkań, łatwiej będzie nam dokonać właściwego wyboru.

http://www.diagnoza.com/pliki/raporty/Diagnoza_raport_2015.pdf

https://www.otodom.pl/wiadomosci/ranking-dzielnic/redlowo-najchetniej-polecane-w-gdyni-id6784.html

Poprzedni artykułZdolność kredytowa w kredycie hipotecznym – jak zwiększyć zdolność kredytową?
Następny artykułOczyszczalnia ekologiczna jak działa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj