Aranżacja wnętrz z wykorzystaniem luster

0

Projektanci wnętrz coraz częściej i coraz chętniej wykorzystują lustra do wykończenia wnętrz, szczególnie niewielkich mieszkań aby optycznie nadać wnętrzu przestrzeni, skorygować proporcje mieszkania czy zwielokrotnić wyjątkowy efekt jakiejś części wnętrza. Lustra to doskonały materiał na niebanalne wnętrze.

Lustro jako idealny materiał dla oryginalnego wnętrza

Serwis https://www.gieradesign.pl/ współpracuje z projektantami wnętrz, przygotowując na indywidualne zamówienie odpowiedniej wielkości lustra do niebanalnych wnętrz. Lutra przestały już pełnić rolę tylko praktycznych przedmiotów wykorzystywanych w łazience czy przedpokoju, zastosowanie luster na ścianach może całkowicie zmienić wygląd mieszkania. Projektując wnętrze z wykorzystaniem luster należy uwzględnić jednak pewne aspekty aby wydobyć i wykorzystać wszystkie walory tych przedmiotów:

 • należy dobrać charakter lustra do stylu mieszkania (dostosować rodzaj lustra, ramę, kształt do stylu całego mieszkania),

 • starannie wybrać miejsce zamontowania aby mogło pełnić w zależności od naszych upodobań funkcję estetyczną (należy zadbać o to, co lustro będzie odbijać), praktyczną lub obie te funkcje.

 • należy zapewnić osłonę jeśli miejsce w którym zamontujemy lustro będzie narażone na stłuczenie (np. poprzez zamontowanie folii ochronnej w tylnej stronie lustra).

Wykorzystanie luster w pomieszczeniach

 • Lustro w łazience

  Lustro w łazience kojarzy nam się z lustrem użytkowym nad umywalką. Zazwyczaj w naszych mieszkaniach dysponujemy małymi łazienkami, a odpowiednie wykorzystanie lustra może to wnętrze optycznie powiększyć. Lustro powinno być zamontowane tak, aby każdy z domowników mógł z niego swobodnie skorzystać, powinno być również dobrze oświetlone aby umożliwić np. zrobienie makijażu czy inne zabiegi higieniczne. Lustro może być przygotowane i zrobione na wymiar, zawieszone na ramie lub wklejone w płytki nad umywalką lub wanną. Należy jednak zachować odpowiedni styl dostosowany do charakteru wnętrza – lustra w ramie do wnętrz klasycznych, lustra bez ramy – w stylu nowoczesnym. Im większe lustro tym więcej odbitego światła i lepszy efekt powiększający przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem jest zakup szafki z lustrem, wówczas zapewnimy sobie efekt praktyczny i estetyczny w jednym.

 • Lustro w przedpokoju

  W tym miejscu najczęściej zamieszczamy lustra dla funkcji praktycznej – chcemy przed wyjściem sprawdzić swój wygląd. Ważne jest wtedy aby lustro mogło uchwycić całą sylwetkę, dlatego ustawiamy w tej przestrzeni pionowe i duże lustra. Wiele ofert handlowych oferuje dobre rozwiązania szafy z lustrem do zabudowy przedpokoju. Taki mebel poza funkcją użytkową doskonale powiększy również małą przestrzeń przedpokoju. Należy pamiętać i zadbać o to aby po drugiej stronie takiego lustra czy szafy z lustrem była uporządkowana przestrzeń aby nie powstał w tej przestrzeni efekt zdublowanego chaosu.

 • Lustro w sypialni i salonie

  W tych pomieszczeniach lustro może być doskonałym elementem wyposażenia, szczególnie lustro usytuowane naprzeciwko okna rozjaśni wnętrze, poprzez rozproszenie odbitego światła w pomieszczeniu. Zabawa z lustrami daje duże możliwości aranżacyjne – lustra można powiesić nad łóżkiem, można ulokować naprzeciw siebie, można wkomponować w inne elementy zabudowy. Modne są ostatnio lustra oparte o ścianę, nakierowane na odpowiednie elementy salonu lub sypialni w ten sposób, aby zdublować elementy pomieszczenia na których najbardziej nam zależy (plakaty, obrazy, grafika). Należy jednak pamiętać aby lustro umieszczone w nieodpowiednim miejscu nie rozpraszało naszej uwagi.

Poprzedni artykułZakup nowego mieszkania – rynek wtórny czy pierwotny?
Następny artykułCo warto wiedzieć o laserowym cięciu blach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj