Płytki lastrykowe to hit! Jak wykorzystać je w aranżacji?

0

Jednym z ostatnich hitów w aranżacji wnętrz są płytki lastrykowe. Czym dokładnie charakteryzują się takie płytki? Jak można je wykorzystać w aranżacjach?

Czym jest lastriko?

Lastryko to materiał kompozytowy, który jest tradycyjnie stosowany do wykończenia powierzchni podłóg i ścian. Powstaje poprzez zmieszanie marmuru, granitu, kwarcu lub innych kruszyw z materiałem wiążącym, takim jak cement lub żywica epoksydowa. Mieszanka jest następnie wylewana, utwardzana i polerowana w celu uzyskania gładkiej i trwałej powierzchni.

Charakterystyczną cechą lastryko jest jego nakrapiany lub cętkowany wygląd, powstały w wyniku połączenia różnokolorowych kruszyw. Kruszywa mogą mieć różne rozmiary i kształty, co daje nieskończone możliwości projektowe.

Obecnie w sprzedaży można znaleźć płytki lastrykowe w wielu wariantach, w tym płytki wykonane z lastriko oraz imitujące ten materiał, czyli wykonane z wykorzystaniem porcelany z nadrukiem lastriko.

Jak wykorzystać płytki lastrykowe?

Płytki lastryko cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swój niepowtarzalny i przyciągający wzrok wygląd. W jaki sposób można wykorzystać je w aranżacji wnętrza?

Podłoga

Użyj płytek lastryko do podłogi, aby stworzyć wyrazisty element w pomieszczeniu. Niezależnie od tego, czy jest to salon, kuchnia, łazienka czy korytarz, płytki lastrykowe – https://cerdesign.pl/47-plytki-lastryko mogą nadać żywy i dynamiczny wygląd całej aranżacji.

Ściana akcentująca

Zastosuj płytki lastrykowe na określonej ścianie, aby stworzyć element akcentujący w pokoju, na przykład można wykorzystać ją do aranżacji łazienki albo kuchni, ale także w klatce schodowej albo na korytarzu.

Ściana nad blatem w kuchni

Stwórz efektowną nawierzchnię w swojej kuchni za pomocą płytek lastryko. Żywe kolory i wzory lastryko powodują, że to wnętrze może prezentować się jeszcze lepiej, a ściana nad blatem będzie dobrze zabezpieczona przed wilgocią i plamami.

Schody

Ciekawym pomysłem może być też użycie płytek lastryko na podstopnicach lub stopniach. Wzory i kolory lastryko mogą sprawić, że schody staną się wyjątkowym elementem domu.

Przestrzenie zewnętrzne

Ponadto płytki lastrykowe można wykorzystać na zewnątrz, na przykład w przestrzeniach takich jak taras, przy basenie. Wybierz płytki lastryko, które są specjalnie przeznaczone do użytku na zewnątrz, ponieważ będą odporne na warunki atmosferyczne.

Gdzie można kupić płytki lastriko?

Obecnie płytki lastrykowe są niezwykle popularne i można zamówić je w wielu sklepach specjalizujących się w sprzedaży materiałów wykończeniowych do łazienek i innych wnętrz.

Z dostępnymi wariantami płytek ceramicznych oraz płytek wykonanych z prawdziwego lastriko można zapoznać się bliżej na witrynach internetowych ich producentów.

Poprzedni artykuł5 powodów, dla których warto wykorzystać płytki ceramiczne w kuchni
Następny artykułJak wybrać najlepsze biuro nieruchomości w Otwocku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj