Kiedy warto ubezpieczyć dom i mieszkanie? Wyjaśniamy!

0

Ubezpieczenie domu i mieszkania nie jest obowiązkowe, lecz warto rozważyć jego wykupienie. Nie wiąże się z wysokimi kosztami, a może ochronić właściciela nieruchomości przed sporymi wydatkami. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na taką polisę?

Polisa na dom i mieszkanie to rodzaj polisy majątkowej, której głównym celem jest ochrona nieruchomości przed niespodziewanymi zdarzeniami. Takie polisy stają się obecnie coraz bardziej popularne – na ich wykupienie decydują się osoby, którym zależy na uzyskaniu dodatkowej ochrony, np. w przypadku zalania, włamania czy pożaru.

W jakich sytuacjach działa polisa ubezpieczeniowa na dom i mieszkanie?

Za pomocą polisy ubezpieczeniowej na dom oraz na mieszkanie właściciele takich nieruchomości mogą otrzymać szeroką ochronę w przypadku pojawienia się określonych zdarzeń. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • włamanie i kradzież do domu – utrata mienia,
  • akty wandalizmu, zniszczenie budynku, na przykład pomalowanie domu sprayem – także przez nieznanych sprawców,
  • sytuacje losowe – między innymi pożar, uderzenie pioruna, zalanie budynku, upadek drzewa na budynek.

Warto zaznaczyć, że polisa na dom i mieszkanie może zapewniać także inne dobra – w zależności od zakresu wybranej oferty. Może ona obejmować m.in. ochronę zwierząt domowych.

Kiedy warto kupić polisę na dom i mieszkanie?

Na zakupienie polisy ubezpieczeniowej na dom i na mieszkanie warto zdecydować się, gdy właściciel nieruchomości pragnie uchronić się przed ryzykiem związanym z niespodziewanymi wydarzeniami.

Polisa dedykowana jest dla każdego posiadacza nieruchomości – niezależnie od jej metrażu, roku budowy, stanu technicznego. Ubezpieczać warto więc zarówno nowe domy i mieszkania, jak również te używane.

Jak kupić ubezpieczenie domu i mieszkania?

Wykupienie polisy na dom i mieszkanie jest bardzo proste – można zrobić to całkowicie online.

W znalezieniu idealnej oferty z pomocą przychodzą internetowe porównywarki, na przykład https://cuk.pl/, które pozwalają na zapoznanie się z różnymi ofertami ubezpieczycieli i porównanie ich do siebie. Umowę na polisę można zawrzeć i wykupić w kilka minut, bez wychodzenia z domu!

Poprzedni artykułJaka szlifierka do drewna będzie najlepsza? Krótki poradnik
Następny artykułJak urządzić pokój dla nastolatka? Co koniecznie musi znaleźć się w pokoju młodzieżowym?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj