Wakacje na Mazurach – co warto zobaczyć?

0

Po ciężkim roku wreszcie nadeszły upragnione wakacje i można pakować walizki na wymarzony urlop. Największym powodzeniem cieszą się uznawane za bezpieczne i atrakcyjne wyjazdy w różne zakątki Polski. Jak zwykle wiele osób zamierza odwiedzić Mazury – magiczną krainę jezior i lasów, która uwiodła już wiele pokoleń Polaków. Co warto tam zobaczyć?

Hotel Mazury z basenem – wypoczynek dla wymagających

Na Mazurach znajduje się wiele uroczych miasteczek urzekających atrakcyjnym położeniem, malowniczymi jeziorami, pięknymi plażami, oraz oczywiście portami umożliwiającymi wybranie się na rejs. Wśród najbardziej znanych warto wymienić Ełk, Giżycko, Mrągowo, czy Ostródę, bo każde ma coś ciekawego do zaoferowania. Poza tym nietrudno w nich o znalezienie naprawdę komfortowego noclegu w jednym z wielu obiektów hotelowych proponujących całą gamę udogodnień takich jak basen, sauny, zaplecze dla dzieci, czy strefa SPA. Dzięki temu na mazurskich wakacjach wypoczną zarówno miłośnicy natury i żeglarstwa, jak i ci, którzy chcą zaznać na urlopie odrobiny luksusu wśród przepięknych i niepowtarzalnych krajobrazów.

Mazurska Wenecja

Mowa tu o jednej z najatrakcyjniejszych mazurskich miejscowości turystycznych, o niezwykle sympatycznej nazwie Mikołajki. Porównanie do Wenecji zawdzięcza niesamowitemu położeniu, gdyż usytuowana jest w centrum 150-kilometrowego szlaku wodnego pomiędzy jeziorami Tałty i Mikołajskim. Jest to doskonała baza wypadowa dla miłośników żeglarstwa, ale nie będą się tu też nudzić amatorzy wszelkich innych sportów wodnych, czy turystyki rowerowej. Nawet ci, którzy nie żeglują, powinni odwiedzić nowoczesny port Wioska Żeglarska Mikołajki, gdzie oprócz 200 miejsc cumowniczych znajduje się również wiele restauracji, sklepów oraz hala koncertowa, w której organizowane są rozmaite wydarzenia muzyczne i kulturalne. Spacerując po miasteczku, warto zwrócić uwagę na fontannę z wizerunkiem Króla Sielaw oraz XIX-wieczny kościół ewangelicki, obok którego znajduje się Muzeum Reformacji Polskiej. Mikołajki mogą się też pochwalić doskonałą infrastrukturą noclegową, dlatego każdy, kto wybierze dobry hotel Mazury z basenem, będzie cieszył się rozrywką nawet wtedy, gdy pogoda nie rozpieszcza.

W cieniu historii

Mazury to nie tylko jeziora i żaglówki. To niezwykle tajemniczy i pobudzający wyobraźnię region, gdzie w głębi lasów możemy natknąć się na ogromne i do dziś fascynujące budowle, które były niemymi świadkami toczącej się tu historii. Należy do nich na pewno będący siedzibą Hitlera kompleks bunkrów „Wilczy Szaniec”, który znajduje się w pobliżu Kętrzyna oraz położone ok. 20 km dalej bunkry Mamerki. Warto również zobaczyć XIX-wieczną twierdzę Boyen oraz zachwycające swoją potęgą dwa kolejowe mosty rozciągające się nad doliną w Stańczykach. To tylko niektóre z mazurskich atrakcji dostępnych podczas jednodniowych wycieczek po okolicy, które naprawdę warto organizować. Podczas takich wypraw natkniemy się również na pałace w Drogoszach, czy Sztynorcie, zobaczymy mające kształt piramidy mauzoleum w Rapie, czy też odwiedzimy malowniczy skansen w Olsztynku. Możliwości jest tak dużo, że trudno będzie odwiedzić wszystkie interesujące miejsca podczas jednego urlopu.

Poprzedni artykułKoparki Volvo. O jakie części warto szczególnie zadbać?
Następny artykułWakacje w Sopocie – co warto zobaczyć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj