Najpopularniejsze rodzaje kosiarek spalinowych

0

Kosiarka spalinowa to urządzenie, które znacząco ułatwia realizację prac porządkowych w ogrodzie. Aby skutecznie doprowadziła przydomowy trawnik do ładu, powinna być poręczna, bezawaryjna i łatwa w obsłudze. Kosiarki spalinowe różnią się pod względem konstrukcji oraz parametrów, a także dostępnych funkcji. Poszczególne modele mogą posiadać odmienny typ silnika, określony sposób pracy lub mniej lub bardziej ograniczoną wydajność. Czym charakteryzują się podstawowe rodzaje kosiarek spalinowych?

Kosiarka spalinowa z napędem

Kosiarka spalinowa wyposażona w napęd najczęściej działa w oparciu o funkcjonowanie przekładni kątowej, jednak występują też droższe konstrukcje z przekładnią ślimakową lub wałem kardana. Jeżeli urządzenie ma pracować na nierównym terenie, najlepszym rozwiązaniem będzie model z napędem na tylne koła. Ich rozmiary są zwykle większe, co ułatwia sterowanie maszyną. Wysoką skuteczność zapewni też kosiarka spalinowa z napędem, która działa w oparciu o rozrusznik elektryczny. Taka funkcja ułatwia uruchamianie urządzenia, ponieważ odbywa się ono po prostu poprzez przyciśnięcie guzika.

Kosiarka spalinowa bez napędu

Wybór kosiarki spalinowej bez napędu zwykle podyktowany jest jej niższą ceną. W sprzedaży znaleźć można jednak urządzenia tego typu, które charakteryzują się wysoką jakością. Do ich zaletą należy mniejsza waga, przekładająca się na lepszy komfort koszenia podczas cofania oraz skręcania. Ma to szczególne znaczenie w przypadku trawników, które wymagają wykonywania wielu manewrów podczas pracy. Kosiarka pozbawiona napędu sprawdzi się też na niewielkich obszarach, zwykle nie potrzebujących wspomagania. Do zalet tego rozwiązania należą też niewysokie koszty serwisowe, ze względu na mniejszą ilość elementów wymagających naprawy.

Kosiarki spalinowe z dodatkowymi funkcjami

Do ciekawych rozwiązań należy kosiarka spalinowa z wyrzutem bocznym oraz funkcją mulczowania. Tego rodzaju konstrukcja rozdrabnia ścinaną trawę i pozostawia pewną jej ilość na trawniku, dzięki czemu ta może się rozłożyć i funkcjonować jako skuteczny nawóz. Jeszcze innym rozwiązaniem jest model wyposażony w pojemnik, w którym zbierać można ściętą trawę i po skoszeniu po prostu go opróżnić. Kosiarka spalinowa z koszem powinna dysponować jak największą pojemnością, dzięki czemu całość prac przeprowadzić będzie można znacznie szybciej. Poszczególne rodzaje urządzeń różnią się także obudową. Najtrwalsze są modele z ocynkowanej stali, które gwarantują skuteczną ochronę przed procesem korozji.

Poprzedni artykułKiedy należy rozpocząć inwentaryzację przyrodniczą?
Następny artykułWygodne mieszkanie dla rodziny w Lublinie – co kupić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj