Aranżacja kuchni w męskim stylu – minimum miejsca i maksimum wygody.

0
Aranżacja kuchni w męskim stylu - minimum miejsca i maksimum wygody.

Kuchnie w mieszkaniach są zazwyczaj dość małe. Musi się w niej jednak zmieścić wszystko co potrzebne, zatem musi być urządzona w praktyczny i przemyślany sposób. Zwłaszcza jeśli Panem domu jest mężczyzna. Bardzo nowoczesnym pomysłem jest kuchnia w połączeniu jej z salonem. Jest to bardzo stylowe połączenie.

Jak nadać męski styl?

Zabudowa kuchenna w męskim wydaniu, może być urozmaicona o ciekawe męskie dodatki takie jak np. czerwone czy czarne wstawki, wykończenia i elementy loftowe – gres na ścianie przypominający beton lub cegły. Żeby mała kuchnia ociepliła się i stała się bardziej przytulna, wykorzystajmy w niej drewno (na podłodze lub szafkach) i szare płytki na ścianie w perłowoszarym odcieniu. Do tego proponujemy ciemny i matowy zlewozmywak, a także lodówkę w podobny designie.

Efektownie i z klasą na małej powierzchni.

Efektownie i z klasą na małej powierzchni.

Urządzanie należy zacząć od projektu kuchni, który ma pogodzić ilość sprzętów z niewielką powierzchnią do zagospodarowania. Cała kuchnia musi zmieścić się na jak najmniejszej powierzchni, aby pozostało jeszcze miejsce na salon, który pełni w tym pomieszczeniu główną rolę.

Niewielka kuchnia wcale nie musi oznacza...

Zaprojektujmy więc ściankę, która odzieli częściowo kuchnię od salonu. Za jej sprawą zabudowa kuchenna z jednej strony będzie niewidoczna. Przy tym trzeba zachować proporcje, żeby nie wywołać wrażenia ciężkości zbyt topornymi meblami – te muszą być dobrze przemyślane i dobrane. W przeciwnym razie kuchnia może odwracać uwagę od salonu.

Do stylowego wystroju pasować będzie dodatkowe oświetlenie halogenowe w części roboczej kuchni. Jest ono przydatne zwłaszcza po wyłączeniu światła głównego Projekt kuchni dla mężczyzny będzie zawierać elementy takie jak np. piekarnik na wysokości oczu, zlew nie chromowany –widać na nim każdą kroplę, a także wszystkie pomysły, które mogą ułatwić mężczyźnie życie kuchenne.

Niewielka kuchnia wcale nie musi oznacza…

Niewielka kuchnia wcale nie musi oznacza...

rezygnacji z pewnych sprzętów czy urządzeń. Musi ona przecież spełniać swoje podstawowe funkcje. Powiedzmy, że zabudowa kuchni
ma tylko 4 m2. Trzeba urządzić to tak, aby zmieściły się podstawowe sprzęty m.in. piekarnik, lodówka, kawałek blatu kuchennego ze zlewem i płyta grzewcza. Te są oczywiście najważniejsze. Przy szafce z piekarnikiem można zainstalować pod blatem szufladę typu cargo. Ta jest funkcjonalna oraz pozwoli jednocześnie odsunąć piekarnik od płyty grzewczej. Z kolei z drugiej strony płytę od strefy zlewu oddzieli praktyczny blat.

W kuchni wysokiego mężczyzny szafki kuchenne mogą być zamontowane nieco wyżej, a by zwiększyć komfort korzystania z takich szafek, bardzo przydatne będzie nowoczesny system otwierania ich na dużą wysokość. Warto taki system zastosować w szafkach górnych. Dzięki temu, że drzwiczki szafki można otworzyć całkowicie do górnej części, będzie się miało nieograniczony dostęp do wnętrza szafki.
Artykuł powstał przy współpracy z pracownią architektoniczną JIO Jankowski i Opyrchał

Poprzedni artykułWiosna rozkwita we wnętrzu. Naturalne inspiracje aranżacyjne od RuckZuck
Następny artykułWkręty nierdzewne – czy mogą zardzewieć? Jak zabezpieczyć wkręty przed korozją?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj