Stawiamy ogrodzenie tymczasowe – jak to zrobić?

0
ogrodzenie tymczasowe

Jest wiele powodów, by tymczasowo ogrodzić teren. Takimi przypadkami są między innymi ogrodzenie placu budowy, tymczasowe grodzenie miejsca organizacji imprezy masowej czy obszarów targowisk lub festynów. Tymczasowe ogrodzenie zapewnia między innymi ochronę przed niechcianymi intruzami. Aby ogrodzenie spełniało swoją rolę, powinno być odpowiednio wykonane, w poniższym artykule podpowiemy, jak to zrobić.

Kilka powodów, by wykonać ogrodzenie tymczasowe wokół budowy

Czasem może się wydawać, że takie ogrodzenie to strata czasu i pieniędzy. Ale nie możemy zaniechać tego etapu budowy. Ogrodzenie powinno być wykonane nawet przed innymi pracami na budowie. Zabezpieczy to nasz sprzęt, materiały i ludzi. A jednocześnie zapobiegnie wtargnięciu na plac budowy osobom niepowołanym.

Czym skutecznie ogrodzić budowę?

Najbardziej popularne są dwa rozwiązania: system panelowy i ogrodzenie z siatki leśnej.

Ogrodzenie panelowe jest często wykonane z ramy wypełnionej siatką zgrzewaną, czasem panele są pełne, ale spotyka się je rzadziej. Jest to dobra, sztywna konstrukcja łatwa w montażu i demontażu.

Ogrodzenie z siatki leśnej – gdy decydujemy się na użycie siatki – to najczęściej wybierane są siatki leśne. Siatki można też stosować na nierównym terenie, co nie jest możliwe w przypadku paneli. Jest specjalny rodzaj bardzo taniej siatki leśnej, przeznaczonej do grodzenia tymczasowego jej oznaczenie to w przybliżeniu: 150/12/30 te cyfry oznaczają co następuje: 150 – wysokość siatki w centymetrach, 12 – ilość drutów poziomych i 30 – co ile centymetrów przebiegają druty pionowe.

Czy zawsze wybierać najtańsze materiały do grodzenia budowy?

Jeśli mamy podjąć decyzję, z czego wykonać ogrodzenie tymczasowe, powinniśmy wziąć pod uwagę następujący czynnik: czas trwania budowy. Jeśli budowa jest planowana na kilka lat, to powinniśmy ogrodzenie wykonać odpowiednio dobrze, by uniknąć napraw w trakcie budowy. Tańsze, mniej trwałe rozwiązania mogą nas bowiem zawieść i wtedy tracimy czas i pieniądze. Jeśli budowa ma trwać kilka lat postawmy dobre, trwałe ogrodzenie i nie przejmujmy się nim później.

Panele tymczasowe – kupować, czy wynajmować?

Dla wielu inwestorów jest to jedno z pierwszych pytań, jakie pojawiają się przed stawianiem ogrodzenia tymczasowego. Wynajem ogrodzenia tymczasowego panelowego może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Co zyskujemy? Firma, która wynajmuje ogrodzenia oblicza nam potrzebną ilość paneli i wszystkie akcesoria, my nie musimy się nad tym zastanawiać. Po drugie – po skończonej budowie wynajmowane panele zwracamy i nie musimy ich nigdzie utylizować, czy sprzedawać.

Czy ogrodzenie z paneli stawiać samemu?

Budowa ogrodzenia tymczasowego z paneli jest stosunkowo proste, więc jeśli mamy czas, kogoś do pomocy i chcemy zaoszczędzić to możemy takie ogrodzenie wykonać samemu. Z kolei ekipa montująca ogrodzenie za nas pozwoli zaoszczędzić czas, energię i w dodatku profesjonalnie wykonane ogrodzenie tymczasowe będzie dobrze zbudowane.

Jeśli decydujemy się na samodzielną budowę ogrodzenia tymczasowego warto oczywiście też poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego dostawcy materiałów służących do tego celu. W takim przypadku zachęcamy do sprawdzenia oferty sklepu internetowego z siatkami: Siatkowy.com.

Poprzedni artykułInnowacje w termoizolacji: Jak Bauter przyczynia się do rewolucji w izolacji
Następny artykułDlaczego warto sprawdzić najemcę przed podpisaniem umowy najmu mieszkania?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj