Jak wybrać najlepszą siatkę cieniującą?

0
Jak wybrać najlepszą siatkę cieniującą?

Siatki cieniujące przydają się w każdym ogrodzie – osłaniają przed nadmiernym nasłonecznieniem, hałasem oraz kurzem rośliny i osoby przebywające w ogrodzie. Oprócz tego mają także zastosowanie dekoracyjne – mogą być estetyczną ozdobą ogrodu. Jakie czynniki uwzględnić przy wyborze siatki cieniującej? Czy jej montaż jest trudny? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Rodzaje siatek cieniujących

Określenie przeznaczenia siatki to pierwszy i najważniejszy krok przy jej wyborze. Ze względu na ich funkcję siatki maskujące można podzielić na:

  • Siatki osłonowe na ogrodzenia, które zabezpieczają przed nadmiernym nasłonecznieniem i podmuchami wiatru, czyniąc odpoczynek w ogrodzie niezwykle przyjemnym. Z powodzeniem można je rozpinać również na balkonach i tarasach.
  • Siatki osłaniające uprawy w szklarniach i tunelach foliowych, których zadaniem jest ochrona roślin szklarniowych przed nadmiernym nasłonecznieniem.
  • Siatki osłaniające obiekty sportowe, które ochraniają przed wiatrem, kurzem i promieniami słonecznymi korty tenisowe, boiska sportowe, orliki, pola golfowe oraz place zabaw.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Rolmarket.pl

Zastosowanie siatek cieniujących

Zastosowanie siatek cieniujących jest bardzo szerokie. Ochraniają one przed wszelkimi niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi – nadmiernym promieniowaniem słonecznym, wiatrem, deszczem, gradem czy mrozem. Umieszczenie siatki maskującej na ogrodzeniu pozwoli także na stworzenie skutecznej ochrony przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów i przechodniów. Warto również wspomnieć o kwestiach estetycznych – siatki mogą naprawdę upiększyć płot i stać się ciekawą ozdobą ogrodu.

Jak wybrać najlepszą siatkę cieniującą?

Czym kierować się przy wyborze siatki cieniującej?

Przede wszystkim zwróć uwagę na stopień zacienienia siatki (który waha się od 40 do 95%) – do ogrodu możesz wybierać siatki o jak najwyższym zacienieniu, dzięki czemu skutecznie ochronisz się przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Jeśli siatka ma ochraniać uprawy w szklarniach, wybierz taką o średnim zacienieniu (do 60%), co stworzy optymalne warunki do rozwoju roślin. Zwróć również uwagę na wykonanie splotu – to on decyduje o tym, czy siatka będzie przepuszczać powietrze i zapewniać odpowiednią wentylację roślinom. Siatki cieniujące występują w różnych kolorach (zielonym, szarym, brązowym) – wybierz więc taki, który dobrze skomponuje się z pozostałymi elementami Twojego ogrodu.

Jak zamontować siatkę cieniującą?

Montaż siatki cieniującej nie stanowi najmniejszego wyzwania. Siatki wyposażone są w oczka montażowe, które czynią ich montowanie dziecinnie prostym. Najłatwiej to zrobić na przykład za pomocą opasek kablowych.

Poprzedni artykułJak wybrać grill ogrodowy, który najlepiej spełni nasze oczekiwania?
Następny artykułJak wynająć mieszkanie, by na tym nie stracić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj