Ile kosztuje projekt domu luksusowego?

0

Marzy Ci się wspaniała rezydencja? Chcesz czegoś więcej niż zwykłego domu? W takiej sytuacji warto przyjrzeć się projektom domów luksusowych. Są to projekty, które zdecydowanie wyróżniają się z tłumu.

Ile kosztuje sam projekt rezydencji?

Przeciętny koszt gotowego projektu domu luksusowego to zwykle kilka tysięcy złotych. Najtańsze projekty możesz kupić nawet za mniej niż 2000 zł, natomiast górna półka cenowa zwykle nie wynosi więcej niż 5000 zł. W przypadku projektów rezydencji ceny są z oczywistych powodów większe. Cena najtańszych projektów domów luksusowych zaczynają się od około 10 000 zł. Są więc co najmniej 2 razy droższe niż projekty klasycznych domów. Ciężko jest mówić natomiast o górnej półce cenowej.

Projekt domów luksusowych od projektanta

Skoro gotowe projekty rezydencji są tak drogie, to może lepiej jest po prostu skorzystać z usług projektanta? On w końcu może przygotować całkowicie unikalny projekt, dopasowany do Twoich potrzeb. Jest to oczywiście opcja. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że usługi projektanta, w przypadku projektu rezydencji również są droższe, niż gdy mówimy o prostym budynku. Ponadto przygotowanie odpowiedniego projektu zajmie więcej czasu niż wybranie gotowego. Dużą zaletą kupowania gotowego projektu rezydencji jest to, że wiesz, na co się decydujesz. Jeżeli do tej pory nie miałeś do czynienia z takimi projektami, to możesz zapoznać się z rozwiązaniami, jakie stosuje się w rezydencjach. Przeglądanie gotowych projektów zapewni Ci wiele inspiracji, dzięki którym dowiesz się jakie rozwiązania Ci się podobają. Nawet jeżeli ostatecznie nie zdecydujesz się na zakup gotowego projektu rezydencji, to przyjrzenie się różnym rozwiązaniom ułatwi Ci współpracę z projektantem.

Ile kosztuje budowa rezydencji?

Sam projekt rezydencji to dopiero początek wydatków. Znacznie większe koszta są oczywiście związane z budową. Tutaj jednak nie ma jednoznacznego cennika. Mniejsze rezydencje mogą zmieścić się w budżecie kilkuset tysięcy, górnej granicy w zasadzie nie ma. Tutaj znajdziesz rozmaite projekty willi https://pracownia-projekty.dom.pl/. Wpływ na cenę ma nie tylko wielkość rezydencji, jaką chcesz mieć, ale również atrakcje, jakie chcesz w niej posiadać. Nierzadko projekty rezydencji zawierają basen — jest to jeden z najczęstszych dodatków. Pomimo że w Polsce klimat nie sprzyja użytkowaniu basenu przez cały rok, to jednak wiele osób decyduje się na taki dodatek. Zwłaszcza że lata są coraz cieplejsze, a odpoczynek w basenie jest naprawdę przyjemny. Inne dodatki, to różnego rodzaju specjalne pomieszczenia. Czasem w rezydencjach widuje się różnego rodzaju sale konferencyjne. Jest to związane z tym, że często na takie projekty luksusowych domów decydują się przedsiębiorcy, właściciele firm, którzy mogą w takim pomieszczeniu przeprowadzić spotkanie biznesowe. Inne pomysły na specjalne pomieszczenia? Biblioteka, siłownia, sala kinowa, pokój gier — możliwości są w zasadzie nieograniczone. W niektórych projektach znajdziesz nawet dodatkowy basen wewnątrz domu. Im większy projekt rezydencji, tym więcej jest możliwości na ciekawe zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Warto jeszcze do kosztów związanych z budową doliczyć koszty wyposażenia. Tutaj różnice w cenie pomiędzy klasycznym domem a rezydencją są największe. Do wykończenia luksusowych domów zwykle wykorzystuje się produkty najlepszej jakości. W ten sposób po pierwsze uzyskuje się luksusowy klimat, a to jest jednym z celów, dla których buduje się rezydencje. Drugą korzyścią jest trwałość takiego wykończenia — przetrwa ono wiele lat bez uszczerbku na jakości.

Podsumowanie

Koszty budowy rezydencji są z pewnością niemałe. Dolna półka, w przypadku małych rezydencji zaczyna się od kilkuset tysięcy, jednak warto być przygotowanym na wydatek co najmniej miliona złotych. Górnej tak naprawdę nie ma. Można bez problemu wydać kilkanaście milionów, zwłaszcza jeżeli znaczenie ma nie tylko realizacja pięknego projektu rezydencji, ale również aranżacja ogrodu. Jednocześnie w budżecie kilku milionów można się bez problemu zmieścić i mieć wspaniały dom luksusowy z wieloma atrakcjami.

Poprzedni artykułNie bądź ,,majstrem z Usterki” – zaopatrz się w najważniejsze elektronarzędzia potrzebne w wykończeniówce
Następny artykułNawierzchnia bezpieczna – zastosowanie i skuteczność

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj