Masz do przeprowadzenia remont, ale obawiasz się tego, jak czasochłonny i wymagający dużych nakładów pracy będzie? Okazuje się, że możesz je usprawnić, a to za sprawą wydajnego i niezwykle precyzyjnego pistoletu do malowania. Służy on do tzw. malowania natryskowego z wykorzystaniem klasycznych farb, farb olejnych, lakierobejc, gruntów. Choć pobiera nieco więcej farby niż wałek czy pędzel, to jednak daje znacznie lepsze efekty – szczególnie przy malowaniu konstrukcji nietypowych i powierzchni o dużych wymaganiach estetycznych.
Jak działa pistolet do malowania?
Zasady dotyczące korzystania z pistoletów do malowania nie są na tyle skomplikowane, żeby nie mógł ich opanować niemal każdy. Dlatego, nawet jeśli jesteś amatorem i planujesz samodzielne wykończenie czy odświeżenie wnętrz, to rozważ inwestycję w taki sprzęt. Choć, z uwagi na cenę urządzenia, jego zakup najbardziej opłaca się firmom remontowym.
Pistolety do malowania o różnych parametrach
Specjaliści mogą sięgnąć po najbardziej zaawansowane urządzenia. Są to agregaty malarsko-szpachlarskie do malowania hydrodynamicznego (drugą grupą są urządzenia do malowania z użyciem sprężonego powietrza – powietrze łączy się z drobinkami farby i pod ciśnieniem wydostaje się na zewnątrz, aby w formie idealnie gładkiej powłoki osiąść na powierzchni detali).
Urządzenia, które znajdziesz w sklepie https://emast.pl/ są doskonałe do aplikowania farb lateksowych, akrylowych oraz emulsji na ściany, sufity i inne powierzchnie zarówno w pionie, jak i poziomie.
Malowanie natryskowe ścian
Malowanie ścian metodą natryskową cieszy się dużą popularnością. Dla amatorów oznacza łatwość aplikacji farb również w trudniej dostępnych miejscach i możliwość pokrywania farbą również nietypowych elementów, np. paneli ażurowych czy zdobionych ram łóżek.
Fachowcy chętnie sięgają po agregaty malarskie lub mniejsze, bardziej mobilne pistolety malarskie, aby aplikować farby na różne powierzchnie. Przy wyborze konkretnych urządzeń do prowadzenia swojej działalności muszą oni zwrócić uwagę na takie parametry, jak:
- zasięg urządzeń – optymalna wartość to 15 metrów, co pozwala na docieranie do stropów i narożników w większych halach;
- wysokowydajne pompy tłokowe – pompują farbę z jednostajną mocą, pozwalając na jej równomierne aplikowanie;
- wydajność – dobrze, kiedy wynosi ona około 1,3 litra na minutę co gwarantuje szybsze malowanie i skrócenie ogólnego czasu pracy;
- manometr – do precyzyjnego kontrolowania i sterowania ilością farby podczas aplikacji.
Co wziąć pod uwagę przy zakupie pistoletu do malowania
Przy zakupie agregatu czy pistoletu do malowania zwracaj uwagę na to, do jakich formuł jest on przeznaczony. Poszczególne farby różnią się wielkością cząsteczek, dlatego zbyt duże mogą prowadzić do zapychania pompy (choć z tym powinien poradzić sobie popychacz kuli zaworowej). Większość urządzeń obsługuje standardowe farby czy emulsje. Bardziej zaawansowane modele są przeznaczone też do nakładania farb fasadowych, dwuskładnikowych, bitumicznych czy chlorokauczuku).