Drewniana wiata garażowa – dlaczego warto ją mieć?

1

Nie masz pomysłu jak zagospodarować część ogrodu? Pomyśl o drewnianej wiacie garażowej, która skutecznie ochroni pojazd przed zagrożeniami atmosferycznymi oraz wzbogaci wygląd Twojego domu i ogrodu. Sprawdź, jakie zalety ma wiata garażowa oraz dlaczego warto ją postawić.

Trwałość wiaty dzięki drewnu klejonemu

Drewniana wiata na samochód odznacza się przede wszystkim trwałością materiałową. Drewno klejone jest o wiele bardziej wytrzymałe od konstrukcji litej. Dzięki temu masz pewność, że Twoje auto jest bezpieczne. Trwałość konstrukcji sprawia, że wiata samochodowa drewniana, przez bardzo długi okres czasu spełniać swoje funkcje. Pamiętaj jednak, że drewno wymaga konserwacji, dlatego co jakiś czas nałóż impregnat, tak aby konstrukcja była odporna np. na wilgoć.

Wiata ogrodowa jako garaż i pomieszczenie gospodarcze

Drewniana wiata garażowa jest dobrą alternatywą dla tradycyjnego garażu. Dzięki swojej budowie, zapewni ona Twojemu pojazdowi skuteczną ochronę przed słońcem, deszczem, gradem czy spadającymi liśćmi. Konstrukcja świetnie sprawdzi się również jako miejsce składowania drewna opałowego lub jako pomieszczenie gospodarcze. Zadaszenie zapewni ochronę narzędziom czy urządzeniom ogrodowym.

Dlaczego wybrać wiatę zamiast pełnometrażowego garażu?

W przeciwieństwie do garażu, dzięki swojej konstrukcji, wiata może być cały czas rozbudowywana. Nie musisz w tym wypadku nic burzyć – jeżeli potrzebujesz więcej przestrzeni to wystarczy, że dostawisz gotowe elementy, które poszerzą obiekt. Stawiając dodatkowe filary i ogrodzenia, możesz zbudować pełnometrażowy garaż, który spełni takie same funkcje jak jego tradycyjny odpowiednik. Dlaczego warto postawić wiatę zamiast garażu?

  • Cena – koszt postawienia drewnianej wiaty garażowej jest znacznie niższy, w porównaniu do tradycyjnego garażu. Oszczędność opiera się tutaj o zakup surowca i dodatków – okuć montażowych, dachu czy gontu bitumicznego.
  • Szybkość budowy – w porównaniu do garażu, mniejszą wiatę samochodową można zbudować w ciągu jednego dnia. Na podstawie instrukcji montażu i materiałów możesz samemu od podstaw postawić tę konstrukcję.
  • Przewiewność konstrukcji – niezabudowana wiata po bokach zapewnia doskonałe wietrzenie, przez co uniemożliwia gromadzenie się szkodliwych oparów np. podczas uruchamiania samochodu.
  • Minimum formalności – w przypadku chęci budowy garażu potrzebne są zezwolenia, na które czeka się czasem nawet kilka miesięcy. Przy postawieniu wiaty garażowej niepotrzebne są specjalne pozwolenia jedyne co musisz zrobić to zgłosić fakt budowy.

Wiata garażowa jako nowoczesna architektura ogrodowa

Dzięki swojej budowie, wiata samochodowa może posłużyć nie tylko jako miejsce przechowywania samochodu. Konstrukcja jest świetnym przedłużeniem powierzchni użytkowej ogrodu, w której spędzisz czas na świeżym powietrzu, nawet w czasie niekorzystnych warunków pogodowych. Odpowiednio zaprojektowane wiaty to nowoczesna architektura ogrodowa drewniana, która będzie przyciągać wzrok i jednocześnie będzie bardzo funkcjonalna. Jeżeli szukasz drewnianych wiat garażowych oraz innych obiektów ogrodowych, wejdź na https://sklep.andrewex.com.pl/altany-ogrodowe. Znajdziesz tam szeroki wybór wiat garażowych, altanek, domków i innych akcesoriów drewnianych, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania.

Poprzedni artykułPo co montuje się zawory zwrotne w instalacjach grzewczych?
Następny artykułPompa ciepła powietrze-woda, gruntowa czy powietrze-powietrze? Dobierz odpowiednie urządzenie grzewcze

1 KOMENTARZ

  1. Generalnie wiata ma dla mnie sporą przewagę nad garażem, zwłaszcza w aspekcie kosztów. No i czasami dobudowanie garażu nie jest w praktyce wykonalne. Poza tym wiatę da się postawić własnym sumptem. Drewno, podstawy słupa, wkręty, w miarę podstawowe narzędzia – i efekt jest jak ta lala.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj