Płytki z importu od renomowanego producenta

0

Aparici to hiszpańska firma z wieloletnią tradycją, będąca obecnie jednym z największych i najistotniejszych zarówno we własnym kraju, jak i w Europie producentów gresów podłogowych i ceramicznych kafli. Siedziba wspomnianego przedsiębiorstwa zlokalizowana jest w mieście Alcora, w obrębie którego wytwarzanie płytek stanowi element silnie osadzony w lokalnej kulturze. W związku z tym mimo niesamowicie daleko posuniętego rozwoju tej marki wciąż bazuje ona na produktach niezwykle precyzyjnych i starannie wykonywanych oraz uzyskiwanych na bazie niemalże rękodzielniczego podejścia.

Z uwagi na wyjątkowość płytek Aparici w skali rynku niniejszy wpis postanowiliśmy poświęcić im w całości. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Płytki z importu od doświadczonej hiszpańskiej firmy

Zanim przejdziemy do opisania cech, którymi charakteryzują się same płytki Aparici, skupmy się jeszcze przez chwilę na samym ich producencie. Jego początki sięgają lat 40-stych ubiegłego wieku. Wówczas firma liczyła sobie zaledwie kilka osób, a główną jej specjalizacją było… wypiekanie ciasta. Z czasem jednak właściwa ścieżka rozwoju zaczęła krystalizować się coraz wyraźniej, aż w roku 1961 za sprawą tego procesu w mieście Alcora powstała niewielka fabryka skoncentrowana już stricte na wytwarzaniu płytek.

Od tego momentu działalność zaczęła nabierać rozpędu, podbijając serca kolejnych klientów połączeniem nowoczesnych metod produkcyjnych z dużym pietyzmem i skrupulatnością, które wpisane są w garncarską tradycję wspomnianej wcześniej hiszpańskiej miejscowości. Obecnie płytki Aparici eksportowane są już do ponad 140 krajów z rozmaitych części świata, a roczna ilość wytwarzanych przez producenta ceramiki oraz gresów wynosi około 15 milionów metrów kwadratowych.

Płytki Aparici – nietuzinkowe wzornictwo i doskonała jakość

Opisywany wcześniej olbrzymi rozmach i popularność marki nie byłyby możliwe, gdyby nie uznanie konsumentów zdobyte dzięki perfekcyjnej jakości i unikalnemu wzornictwu oferowanych przez Aparici wyrobów. Wspomniane płytki z importu na etapie ich produkcji podlegają ścisłej kontroli pod względem zarówno procedur roboczych, którym są poddawane, jak i w zakresie selekcji materiałów wykorzystywanych do ich wytwarzania.

Dodatkowo firma Aparici wyróżnia się na tle konkurencyjnych podmiotów unikalnymi technologiami produkcyjnymi, takimi jak m.in. technologia podwójnego wypału, zgodnie z którą w pierwszej kolejności wypala się sam gliniany czerep i dopiero w drugim etapie szkliwo. Ze względu na to, że podczas drugiego wypału temperatura jest niższa, niż za pierwszym razem, szkliwo uzyskuje niezwykle intensywne kolory oraz ponadprzeciętnie wysoki, atrakcyjny wizualnie połysk.

Oprócz tego, że płytki Aparici cechują się perfekcją wykonania, dostępne są również w wielu niejednolitych pod względem estetyki wariantach. Spośród nich wyszczególnić można ponad 80 różnych linii, w tym m.in. jedną z najlepiej rozpoznawalnych, o niesłabnącej popularności Carpet czy też serie stawiające na maksymalnie wyraziste wzornictwo, takie jak np. Altea, Tango, Bondi oraz Sao Luis.

Z uwagi na wspomniane czynniki asortyment hiszpańskiej marki Aparici stanowi jeden z pierwszych źródeł wartych sprawdzenia dla wszystkich osób poszukując oryginalnych, doskonale wykonanych i odznaczających się wieloletnią trwałością płytek z importu.

Poprzedni artykułOZE – największa zagadka energetyki
Następny artykułBezpieczeństwo przeciwpożarowe budynków – co warto o nim wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj