Branże, które mogą zyskać dzięki hali stalowej

0

Wytrzymałe, solidne, odporne na warunki atmosferyczne, oferujące optymalne ilości przestrzeni użytkowej. Takie są hale stalowe, które od wielu lat stanowią element polskiego przemysłu. Gdzie warto je wykorzystać?

Alternatywna konstrukcja – hala murowana i hybrydowa

Zanim przyjrzymy się halom stalowym, warto wspomnieć o ich alternatywach – hali murowanej lub hybrydowej: stalowo-żelbetowej. Będą ona rozwiązaniem dla inwestorów, którzy z uwagi na normy mają specyficzne wymagania wobec swoich budynków. Sprawdzą się one zwłaszcza, gdy:

  • obiekt musi spełniać podwyższone wymogi przeciwpożarowe;
  • konstrukcja ma więcej niż jedną kondygnację.

Jeśli nie jesteś pewien, czy w przypadku Twojego biznesu lepiej sprawdzi się hala stalowa, czy murowana, zobacz porównanie tych dwóch konstrukcji w artykule https://www.ocmer.com.pl/dla-inwestorow/1539-hala-stalowa-czy-murowana.

Hala stalowa – idealna dla wielu branż

Hale stalowe są obiektami, które mają wiele praktycznych zastosowań. Nowoczesna technologia sprawia, że spełniają one wymagania większości branż. Ponadto minęły już czasy, gdy kojarzyły się z zimnymi i mało komfortowymi budynkami. Obecnie są to obiekty wysoce funkcjonalne, dostosowane do procesów, które się w nich odbywają oraz w pełni bezpieczne dla przebywających w nich osób. Gdzie sprawdzą się hale o konstrukcji stalowej?

  • Branża spożywcza – mroźnia, chłodnia lub sortownia

Hale stalowe są wręcz idealne dla firmy z z branży spożywczej związanej z przetwórstwem warzyw i owoców. Podczas projektowania i budowy takiej hali, brane są pod uwagę nie tylko efektywność instalacji chłodniczej, ale także sposoby dostaw i odbiorów towarów oraz cały proces technologiczny, który wiąże się z sortowaniem oraz przechowywaniem warzyw i owoców.

  • Branża motoryzacyjna – stacja kontroli i obsługi pojazdów

Hale stalowe w branży samochodowej sprawdzają się idealnie, także ze względu na możliwości wentylacyjne i grzewcze, które są wręcz niezbędne w tego rodzaju działalności. Co więcej, nowoczesne konstrukcje tego typu są też odpowiednio zabezpieczone pod względem ochrony przeciwpożarowej, a właściwie dobrane rozwiązania, takie jak naświetla dachowe, okna, czy oświetlenie ciągów komunikacyjnych, gwarantują optymalne oświetlenie powierzchni.

  • Branża gospodarowania odpadami – sortownie odpadów

Sortownie odpadów, które zajmują się segregacją odpadów i odzyskiem cennych surowców wtórnych to coraz częściej hale o konstrukcji stalowej. Nowoczesne obiekty, uwzględniające zasady technologii Remco, m.in. duże rozpiętości bez podpór wewnętrznych (nawet do 70m), gwarantują płynny przepływ procesów.

  • Branża handlowo- usługowa – hale targowe i pawilony handlowe

Branża handlowa niewątpliwie upodobała sobie hale stalowe. Jest to spowodowane komfortem, jaki oferuje to rozwiązanie, wysokim poziomem estetyki oraz względami bezpieczeństwa – nowoczesne hale stalowe są odpowiednio zabezpieczone przed pożarem (np. ściany przeciwpożarowe) i mają optymalnie dostosowane systemy wentylacyjne.

  • Branża logistyczna

Hale stalowe są też idealnym rozwiązaniem dla firm działających w branży logistycznej. Dynamiczny rozwój handlu, zwłaszcza internetowego sprawia, że obiekty tego rodzaju budowane są coraz częściej. W hali logistycznej najistotniejsze są przestrzeń i przepustowość, żeby wszystkie procesy logistyczne przebiegały sprawnie i bez zakłóceń.

  • Branża produkcyjna i produkcyjno-magazynowa

Hale stalowe często wykorzystywane są również w szeroko pojętej branży produkcyjnej. Zwykle pełnią jednocześnie funkcję magazynów dla wyprodukowanych towarów. Wyzwaniem dla projektantów hali jest tutaj zapewnienie maksimum bezpieczeństwa pracownikom oraz stworzenie przestrzeni, w której proces produkcyjny będzie płynny i efektywny.

Twoja firma potrzebuje hali stalowej?

Jeżeli Twoja firma potrzebuje nowej hali przemysłowej o powierzchni minimum tysiąca metrów kwadratowych, zdecyduj się na firmę Ocmer – generalnego wykonawcę, który działa na polskim rynku nieprzerwanie od ponad 25 lat. Specjaliści z Ocmer zajmują się profesjonalną, kompleksową obsługą inwestycji – od przygotowania terenu pod inwestycję, aż po zagospodarowanie przestrzeni w otoczeniu hali.

Poprzedni artykułJak samodzielnie odnowić parapet z kamienia?
Następny artykułNajczęstsze błędy w montażu okien i ich wpływ na funkcje okna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj