Płyta obornicka to materiał chętnie wykorzystywany przy budowie pawilonów, kiosków lub magazynów. Skąd bierze się jej popularność?
Płyty warstwowe są niezastąpione przy budowie (nie tylko) prostych budynków. Sprawdzają się przede wszystkim gdy zależy nam, by inwestycja przebiegła szybko i sprawnie. Szczególnym rodzajem płyty warstwowej jest płyta obornicka. Jej polska, ulepszona wersja, dostępna jest między innymi na www.plytbud.pl. Doskonale nadaje się do budowy różnorodnych obiektów: pawilonów, kiosków, domków narzędziowych i letniskowych, hal produkcyjnych i handlowych, a także portierni czy garaży. Czemu warto z niej korzystać? Jakie zalety ma płyta obornicka?
Niskie koszty
Pawilony z płyty obornickiej wznosi się bardzo szybko. Krótki czas budowy oznacza też niższe koszty. Inwestor musi opłacić mniej roboczogodzin pracowników, co automatycznie przekłada się na niższe koszty wszystkich prac. Na wysokość wydatków korzystnie wpływa też atrakcyjna cena samych płyt obornickich. Wykonany z nich pawilon handlowy lub kiosk jest więc dużo tańszy niż konstrukcja z innych materiałów – na przykład cegły lub drewna – a jednocześnie nie ustępuje im pod względem jakości i trwałości.
Różnorodne zastosowania
Specyfika płyty obornickiej sprawia, że ta nadaje się do wznoszenia różnych budynków – bez względu o to, czy chodzi o pawilon ogrodniczy, garaż, budynek biurowy, kiosk czy magazyn. Zastosowaniu płyt warstwowych typu obornickiego sprzyja ich atrakcyjny wygląd, dzięki któremu bez obaw mogą być stosowane do budowy obiektów przeznaczonych do obsługi klienta. Są też wytrzymałe, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla inwestorów wznoszących konstrukcje eksploatowane w trudnych warunkach.
Komfort termiczny
Płyty obornickie są wypełnione poliuretanem, styropianem lub wełną mineralną. To sprawia, że wykazują doskonałe właściwości termoizolacyjne, sprawdzając się jako materiał do budowy obiektów użytkowanych przez cały rok. Wewnątrz łatwo utrzymać stałą temperaturę zarówno latem, jak i zimą, co przekłada się na zwiększenie komfortu ich użytkowania. Ma to też duże znaczenie w przypadku magazynów wybudowanych z myślą o składowaniu produktów wrażliwych na upały, mróz lub skoki temperatury – na przykład plonów rolniczych.
Przyjazna środowisku
Producent płyty obornickiej nie korzysta z substancji, które mogłyby mieć niekorzystny wpływ na powłokę ozonową. Poza tym wszystkie materiały użyte do ich produkcji mogą być poddawane recyklingowi. Oznacza to, że płyta warstwowa może okazać się idealnym rozwiązaniem dla inwestorów dbających o środowisko. Kolejny argument przemawiający za wyborem płyty obornickiej to fakt, że z jej używaniem nie wiąże się ryzyko podrażnień skóry i dróg oddechowych.
Duża wytrzymałość
Zarówno rdzeń, jak i powłoki płyty obornickiej są odporne na działanie wilgoci, pleśnienie czy rdzewienie. To sprawia, że wykonane z nich budynki bez problemu znoszą wiele lat eksploatacji nawet w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Nie zagrażają im także wysokie temperatury, co czyni z nich idealny materiał do wznoszenia hal produkcyjnych. Bez względu na to, jakie funkcje będzie pełnić pawilon lub hala z płyty obornickiej, atutem tego materiału będzie też wysoka ognioodporność.
za droga. Mało kto to używa.