Jaka wiertarka do domu będzie odpowiednia?

0

Wybór odpowiedniej wiertarki do domu powinien być uzależniony od naszych indywidualnych potrzeb. Ważne jest, aby określić, do czego będzie ona nam dokładnie potrzebna i na mocy tej wiedzy wybrać idealne narzędzie. Już wiesz, czy potrzebujesz wiertarki udarowej, zasilanej z sieci czy akumulatorowej?

Artykuł powstał przy współpracy z internetowym sklepem z narzędziami Emast.pl

Czego potrzebujesz? Wiertarki a może wkrętarki?

Idąc z duchem czasu podczas remontu czy prac domowych nie musisz posiłkować się tradycyjnymi narzędziami ręcznymi, a możesz korzystać z szybszych automatycznych. Domowa wiertarka jest niezbędna w każdym domowym warsztacie, podobnie jak wkrętarka, która skróci czas skręcania nowych mebli. Są to proste narzędzia, których możesz używać bez posiadania wyższych umiejętności technicznych. Możesz także połączyć obydwie funkcje w jednym narzędziu i tak wiertarko-wkrętarka będzie odpowiednim sprzętem w Twoich rękach, aby poradzić sobie zarówno z wywierceniem w ścianie otworu, jak i ze skompletowaniem i skręceniem mebli. Wiertarko-wkrętarka pomoże skutecznie wkręcić, odkręcić i zakręcić poluzowane śluby, a także skupić swoją uwagę na wywierceniu otworów w tworzywie sztucznym, drewnie, czy płycie gipsowo-kartonowej. To narzędzie idealnie nada się do prac domowych, jednak do wywiercenia otworów w betonie, czy płycie zbrojnej będziesz potrzebował narzędzia o większej mocy.

Jaka wiertarka będzie najlepsza? Udarowa czy bezudarowa?

Jeśli chcemy pracować z twardymi materiałami, najlepiej wybierzmy wiertarkę udarową, która ułatwi nam wykonywanie otworów w betonie, czy ceglanej ścianie. Możemy próbować dokonać takich samych otworów bez udaru i pewnie nam się to uda, ale większą siłą i nakładem pracy. Udar w wiertarce to funkcja, która opiera się na mechanizmie, kiedy wiertło przy okręcaniu dodatkowo prostopadle uderza z dużą siłą. Możemy to porównać do pracy młotka. Trudno powiedzieć, która wiertarka będzie lepsza, wszystko zależy od naszych potrzeb, jeśli wykonujemy specjalistyczne roboty budowlane to wiertarka z udarem, będzie dla nas odpowiednia, natomiast jeśli używamy narzędzia sporadycznie, nie musi być to wiertarka udarowa. Jednak specjaliści doradzają, aby zabezpieczyć się na ewentualność większego remontu i być przygotowanym na wykonywanie cięższych prac za pomocą wiertarki udarowej.

Wiertarka, jakie zasilanie wybrać? Akumulatorowe czy z elektrycznej sieci?

Zanim wybierzemy wiertarkę, warto rozstrzygnąć, który sposób zasilania będzie dla nas najlepszy. Narzędzia wymagające stałego podłączenia stanowią dla pracującego ograniczenie długością przewodu. Może tak się zdarzyć, że podczas wykonywanej pracy kabel okaże się za krótki i będzie potrzebna przepinka do innego źródła prądu. W przypadku zasilania akumulatorowego pozwoli nam wykonywać w sposób mobilny pracę np. w ogrodzie, gdzie możemy mieć problem z zasilaniem z gniazdka. Minusem takich urządzeń jest mniejsza moc i większość wiertarek tego typu nie posiada udaru. A sprzęty zasilane akumulatorem i posiadające udar stanowią jedne z droższych narzędzi.

Poprzedni artykułJak wyregulować okno uchylne?
Następny artykułTermomodernizacja domu – co warto wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj