Zbiorniki Eco line od IRPOL w rolnictwie, czyli nowa jakość zbiorników betonowych

0

Rolnictwo jest jednym z najważniejszych sektorów gospodarki, dlatego wymaga najlepszego sprzętu i wyposażenia. Nowoczesne rozwiązania technologiczne w rolnictwie to stale postępujący rozwój maszyn i automatyzacja procesów. Warto zaznaczyć, że betonowe zbiorniki odgrywają szczególnie ważną rolę w każdym gospodarstwie. Nowoczesne zbiorniki na szambo i deszczówkę Eco line od IRPOL to jakość premium, która zdecydowanie się wyróżnia. Gdzie zbiorniki premium sprawdzą się najlepiej?

Do czego służą w rolnictwie betonowe zbiorniki?

Uprawa roli oraz hodowla drobiu i trzody chlewnej to odpowiedzialne i bardzo angażujące zajęcie. Zbiorniki betonowe są jednym z bardzo istotnych elementów rolnictwa, ponieważ doskonale nadają się do wielu różnych zadań. Podczas pory wiosennej w zbiornikach betonowych możliwe jest przechowywanie wody opadowej, która pozwoli zniwelować skutki suszy, która jest coraz częstsza w ostatnich latach. Brak wody podczas wiosennego okresu wegetacji może z powodzeniem zostać zastąpiony wodą opadową ze zbiorników retencyjnych.

Warto podkreślić, że wiosenny i letni okres, to także etap nawożenia upraw. Dziś wracają do łask naturalne nawozy, ponieważ są bezpieczne, ekologiczne i w pełni biodegradowalne. Co więcej, każde gospodarstwo ma dostęp do takiego nawozu, dlatego jest on po prostu opłacalny. Zbiorniki betonowe to doskonały sposób na przechowywanie gnojowicy i gnojówki. Szczelność zbiornika nie pozwala nawozom przeciekać, dzięki czemu wszystko pozostaje wewnątrz zbiornika.

W przypadku hodowli drobiu i bydła, niezwykle istotną kwestią jest odpowiednia ilość paszy. Co więcej, najlepiej gdy pasza wyróżnia się wysoką jakością, ponieważ karmienie swoich zwierząt słabą jakościowo paszą jest krótkowzroczne i kończy się częstymi wizytami weterynarza. Wysokojakościowa pasza musi być jednak przechowywana w odpowiednich warunkach, aby nie miały do niej dostępu szkodniki, takie jak szczury i insekty. Betonowe zbiorniki doskonale sprawdzają się jako miejsce do przechowywania paszy, ponieważ są szczelne i skutecznie zabezpieczają paszę przed szkodliwym wpływem wilgoci i szkodników.

Dlaczego zbiorniki premium Eco line doskonale nadają się do rolnictwa?

Każda z wyżej wymienionych funkcji zbiorników betonowych w rolnictwie wymaga najwyższej szczelności i trwałości. Zbiorniki betonowe premium z serii Eco line to najnowszy produkt firmy IRPOL. Czym wyróżniają się te zbiorniki od konkurencji? Przede wszystkim metodą produkcji. Zbiorniki premium Eco line produkowane są z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takich jak samowibrujące formy. Innowacyjność takich form polega na tym, że po zalaniu betonem uruchamiane są wibrujące silniki, które wprawiają zastygający beton w drgania, tym samym usuwając pory powietrza. Dzięki temu beton charakteryzuje się trwalszą strukturą, znacznie większą szczelnością i odpornością. Zbiorniki betonowe premium z serii Eco line idealnie sprawdzają się w rolnictwie ze względu na bardzo wysoką trwałość i szczelność.

Jakie pojemności zbiorników betonowych najczęściej używane są w rolnictwie?

Pojemność zbiornika betonowego w głównej mierze zależy od tego, do czego ma być on przeznaczony. Warto jednakże podkreślić, że wszystko zależy także od wielkości gospodarstwa – to właśnie ilość bydła hodowlanego i wielkość pola definiują zapotrzebowanie na betonowe zbiorniki . Najczęściej w użytku są zbiorniki o pojemności ok 10-13 m3. Rolnicy podkreślają także, że od pojemności zdecydowanie ważniejsza jest jakość zbiornika. O wiele bardziej przydatny jest bardzo szczelny mniejszy zbiornik, niż zbiornik o wielkiej powierzchni, który przecieka.

Nowa linia zbiorników premium z serii Eco line to zbiorniki o pojemności 10 i 12m3, dzięki czemu doskonale wpasowują się w zapotrzebowanie rolników. Warto zaznaczyć, że bardzo wysoka jakość zbiorników od IRPOL (producent szamb betonowych) sprawia, że są one bardzo trafioną inwestycją na długie, długie lata.

Poprzedni artykułCzym powinniśmy się sugerować przy wyborze firmy przeprowadzkowej? Praktyczny poradnik
Następny artykułRegały magazynowe – rodzaje i charakterystyka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj