Czym powinniśmy się sugerować przy wyborze firmy przeprowadzkowej? Praktyczny poradnik

0

Stoisz przed koniecznością zorganizowania przeprowadzki? Nie da się ukryć, że proces ten nie obejdzie się bez przynajmniej odrobiny stresu i konieczności zaplanowania kilku kwestii – nad całością przedsięwzięcia może jednak czuwać doświadczona firma. Co zyskasz? Profesjonalnie zaplanowaną logistykę, pomoc przy transporcie oraz większy spokój ducha.

Wybór nie będzie jednak należał do najłatwiejszych, szczególnie biorąc pod uwagę, że na rynku pojawia się coraz więcej marek oferujących tego typu usługi. Czym się kierować? Czym powinna odznaczać się godna zaufania firma przeprowadzkowa? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Czy przy przeprowadzce jest konieczna firma? Przeprowadzki z profesjonalnym zapleczem

Czy warto w ogóle inwestować w usługi firmy przeprowadzkowej? Tak, a oto kilka powodów dla których pomoc profesjonalistów oznacza łatwiejsze przenoszenie w nowe miejsce:

  • firma przeprowadzkowa zajmuje się przygotowaniem szczegółowego harmonogramu, logistyką transportu, zgraniem w czasie kierowców i ekipy, a także pomocą z samym pakowaniem – oznacza to kompleksową pomoc,
  • firmy przeprowadzkowe dopasowują swoje stawki do konkretnych potrzeb klienta. Cennik nie jest sztywny, a za każdym razem uzależniony od konkretnych działań, jakich wymaga dany klient. Indywidualne dopasowanie oferty do zlecenia umożliwia wpasować się w dostępny budżet,
  • przenoszenie rzeczy, transportowanie ich nieprzystosowanym do tego celu pojazdem czy angażowanie do noszenia ciężarów znajomych to nie najlepszy pomysł – profesjonalna ekipa ma do dyspozycji sprzęt, materiały do pakowania, a także doświadczenie.

Jedną z tego typu firm działających na terenie Krakowa jest Master Moving – specjaliści marki przykładają bardzo dużą wagę do indywidualnego przygotowywania oferty, w oparciu o konkretne potrzeby klienta. Ponadto, jako jedna z nielicznych firma w regionie może także zaoferować możliwość magazynowania mienia w przystosowanej do tego przestrzeni.

Firmy przeprowadzkowe – jak wybrać właściwą

Za sukces sprzewnego przewiezienia rzeczy w nowe miejsce odpowiada w większości wybrana przez nas firma. Przeprowadzki można obecnie powierzyć w ręce różnych firm, ale na co zwracać uwagę wybierając tę właściwą?

  • Sprawdź ofertę

Większość firm oferuje swoje usługi zamieszczając dostępną ofertę w sieci. Jeśli na stronie danej marki można doszukać się wielu pomocnych informacji i zapoznać się ze świadczonymi usługami, zdecydowanie warto skontaktować się z przedstawicielem i zlecić przygotowanie wstępnej wyceny.

Kontakt z pracownikiem to także sposób na wyczucie czy współpraca z danym miejscem będzie przebiegać sprawnie, czy też będzie od nas wymagała większych pokładów cierpliwości. Pamiętaj – ważne by działać jedynie z firmami, które są otwarte w kontakcie z klientem.

  • Zapytaj o wszelkie dodatkowe usługi

Jeśli wiesz, że w przypadku Twojej przeprowadzki konieczna będzie realizacja dodatkowych usług, jak np. przewóz bardzo delikatnych przedmiotów, antyków, dużych mebli lub przeprowadzka za granicę, zapytaj o podobne szczegóły u źródła. Może okazać się, że dana firma ma do zaoferowania atrakcyjne pakiety lub zniżki, które pomogą w tym procesie.

  • Zwracaj uwagę na szybkość działania

Piszesz kolejnego maila, a nadal nie otrzymujesz odpowiedzi? Sygnał w słuchawce jasno wskazuje, że linia jest zajęta? Powodów może być kilka – dana firma przyjmuje ogromną liczbę zleceń lub też nie stara się poprawić jakości obsługi klienta. W każdym z tych przypadków lepiej wybrać firmę, która oferuje możliwość utrzymania stałego kontaktu z klientem.

  • Poszukuj opinii online

Jest to dobry sposób na wyszukanie sprawdzonych firm. Zadowoleni ze współpracy klienci często zostawiają pozytywne opinie czy to na forach, czy też pod Wizytówkami Google. Warto się jednak mieć na baczności, bo większa ilość powtarzających się i bardzo entuzjastycznych opinii może sugerować reklamę.

  • Pytaj znajomych

Być może ktoś z Twoich najbliższych miał niedawno okazję korzystać z podobnych usług? Może okaże się, że ktoś z rodziny może polecić sprawdzoną firmę, która dobrze wywiązała się ze swojego zadania? Warto popytać!

Zanim podejmiesz finalną decyzję zainwestuj nieco czasu na rozeznanie się w dostępnych opcjach. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wybierzesz najlepszych specjalistów, działających w danym regionie.

Poprzedni artykułGaz płynny – sprawdzony sposób na ogrzewanie gospodarstwa domowego
Następny artykułZbiorniki Eco line od IRPOL w rolnictwie, czyli nowa jakość zbiorników betonowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj