Meble modułowe – drewno czy technorattan?

0

Meble modułowe ogrodowe mogą być wykonane z wielu materiałów. Oprócz tego, na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych modeli, w związku z czym wybór tego najbardziej odpowiedniego może się okazać trudnym zadaniem. W ostatnich czasach największą popularnością cieszą się meble ogrodowe modułowe z technorattanu oraz te wykonane z drewna. Czym różnią się one między sobą? Kiedy lepiej wybrać modułowe meble ogrodowe z drewna, a kiedy lepiej postawić na technorattan?

Rozbudowane meble ogrodowe modułowe z technorattanu a z drewna – trwałość

Modułowe meble ogrodowe są najczęściej wykonywane z drewna krajowego lub egzotycznego. Drugi wariant, jak zresztą można łatwo zgadnąć, wyróżnia się o wiele lepszą trwałością, ale niestety również nieco wyższą ceną. Drewno oleiste najczęściej cechuje się zawartością substancji oleistych, w związku z czym jest odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych i inne szkodliwe czynniki zewnętrzne. Do gatunków egzotycznych można zaliczyć wenge, ipe, merbau, bangkirai, teak, jatobę oraz ipe a także eukaliptus. Ogrodowe meble modułowe z drewna krajowego są z kolei zrobione z grabu, dębu, sosny, buka czy świerku. Chociaż meble wykonane z drewna egzotycznego są trwalsze, również te z drewna krajowego są bardzo dobrej jakości. Te naturalne materiały, odpowiednio zakonserwowane, są w stanie przetrwać na świeżym powietrzu w niezmienionym stanie przez wiele lat. Jeśli więc trwałość jest dla nas ważna, drewniane meble (na przykład https://ratanland.pl/meble-ogrodowe-drewniane/meble-z-drewna-akacji-modulowe/) będą doskonałym rozwiązaniem.

Technorattan, czyli właściwie rattan syntetyczny, również wyróżnia się dużą trwałością. Jest bardzo wytrzymały, całkowicie odporny na wilgoć oraz wysokie i niskie temperatury a także promieniowanie UV. Meble z technorattanu (https://ratanland.pl/meble-ogrodowe-technorattan/meble-modulowe-z-technorattanu/) barwi się w masie, w związku z czym płowienie koloru pod wpływem słońca jest bardzo niewielkie. Technorattan to materiał trwały, a poza tym może być przechowywany na zewnątrz nawet zimą.

meble modułowe na taras

Technorattan czy drewno?

Wybierając krzesła czy stolik kawowy i inne meble ogrodowe, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim nasze preferencje. Weźmy pod uwagę przede wszystkim sam wygląd mebli i zastanówmy się, który komplet będzie lepiej współgrać z aranżacją całego ogrodu. Meble z technorattanu to lepszy wybór do klasycznego tarasu lub nowoczesnego ogrodu, zaś drewno będzie pasować praktycznie wszędzie – i doskonale współgrać z zielenią otoczenia.

Poprzedni artykułMateriały budowlane w dobrych cenach – hurtownia Nowa-System
Następny artykułKomfort i wygoda – narożniki od producenta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj