Tak krótko można scharakteryzować ogrodzenie systemowe. Jego ogromną zaletą bowiem jest jego prostota. Wystarcza nam katalogi producentów i wybór odpowiedniego ogrodzenia systemowego.
Montaż ogrodzenia systemowego
Producent dowiezie nasz wybrany płot w szczelnie zamkniętych i zabezpieczonych pudełkach, a montaż ogrodzenia systemowego zajmie nam co najwyżej dwa dni. Montaż takiego ogrodzenia jest stosunkowo prosty i przypomina składanie mebli z Ikea. Obecnie na rynku jest szeroka gama ogrodzeń systemowych, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Płoty systemowe mogą być wykonane z różnych tworzyw: metalu, drewna czy z betonu. Mogą być stawiane bezpośrednio na powierzchni lub na podmurówce, z wykorzystaniem słupków ogrodzeniowych lub bez.
Jedno jest pewne, mogą stanowić ozdobę całej posesji i oczywiście zabezpieczać teren i stojące na nim nieruchomości przed kradzieżą lub wścibskim okiem przechodnia.
Zanim kupisz ogrodzenie systemowe
Przed wyborem i zakupem ogrodzenia systemowego warto sprawdzić przepisy prawa miejscowego. Plan zagospodarowania przestrzennego może bowiem mówić, jakie ogrodzenie może być postawione na danym terenie. Ważne jest sprawdzenie czy pod linią ogrodzenia nie przebiegają media, bo może być to przeszkodą przy stawianiu płotu. Plan może także mówić, że ogrodzenia frontowe i bramy ogrodzenia systemowego nie mogą otwierać się na zewnątrz, a płot nie może stanowić zagrożenia dla ludzi i zwierząt. Budowa ogrodzenia systemowego powyżej 2,20 metra musi być zgłoszona u właściwego starosty.
Jak zamówić ogrodzenie systemowe
Gdy zamawia się ogrodzenie systemowe trzeba znać dokładne rozmiary naszej posiadłości zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego. Ważne jest podanie wysokości i długości ogrodzenia. Jak tę wiedzę przyswoimy możemy wybrać model, sposób wykończenia elementów i kolor ogrodzenia systemowego. Niewątpliwie ważną informacją jest podanie producentowi ilości bram i furtek oraz ich typu. Przy zamówieniu warto skorzystać z fachowej pomocy przedstawicieli handlowych.