Ile kosztują ogrodzenia żaluzjowe?

0
ogrodzenie żaluzjowe

Działka musi zostać czymś ogrodzona zgodnie z granicami, aby można było cieszyć się bezpieczeństwem i prywatnością. Pojawia się jednak pytanie, na jakie ogrodzenie się ostatecznie zdecydować, bo wybór jest obecnie ogromny. Jeśli ktoś stawia na nowoczesne rozwiązania, to można mu śmiało polecić ogrodzenie żaluzjowe. Przęsła przypominają żaluzje okienne, są bardzo eleganckie, stabilne, wytrzymałe. Można wybrać modele z prześwitami lub pełne, w zależności od swoich indywidualnych preferencji.

Czy warto wybrać ogrodzenie żaluzjowe?

Jeśli ktoś szuka ogrodzenia zapewniającego mu sto procent prywatności, to powinien zastanowić się nad panelami żaluzjowymi. Nie mają one prześwitów, dzięki czemu znika problem z niepożądanymi spojrzeniami osób z zewnątrz. Każdy chce czuć się bezpiecznie i komfortowo na swojej posesji, dlatego ogrodzenie żaluzjowe sprawdza się idealnie. Nie zajmuje wiele miejsca, zapewnia prywatność przez cały rok. Można zrelaksować się w ogrodzie bez żadnego skrępowania. Nie trzeba się przejmować wyjściem w samej bieliźnie lub stroju kąpielowym. Zaletą ogrodzenia bez prześwitów jest również to, że nikt z zewnątrz nie widzi, że na posesji znajdują się wartościowe pojazdy i rozmaite przedmioty.

Jak wiadomo, to okazja czyni złodziejem, dlatego lepiej nie kusić losu. Ponadto ogrodzenie żaluzjowe jest solidne, wytrzymałe, masywne, stabilne, trudne do sforsowania. Jeśli zainwestuje się jeszcze w system antywłamaniowy, to ryzyko włamania i kradzieży mienia zostanie mocno zredukowane. To z kolei przekłada się na wysokie poczucie bezpieczeństwa. Pełne ogrodzenie stanowi dodatkową warstwę ochronną przed hałasem i zanieczyszczeniami, co ma szczególne znaczenie w przypadku osób mieszkających blisko ruchliwej ulicy.

Ogrodzenia żaluzjowe cena to nie jedyna zaleta

Ogrodzenie żaluzjowe ma wysokie walory estetyczne, przez co staje się niebanalną wizytówką posesji. Najlepiej prezentuje się w przypadku nowoczesnego budownictwa. Eleganckie ogrodzenia będą oznaką prestiżu. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, przebierać w kolorach, wysokościach, kształtach. Nie trzeba ograniczać się do standardowych rozwiązań, można wybrać dowolny kolor z palety RAL, dopasowując wygląd ogrodzenia do aranżacji ogrodowej, elewacji budynku. Ogrodzenie żaluzjowe odznacza się niezwykłą trwałością, będzie to inwestycja na wiele lat. Do jego produkcji sięga się po wytrzymałą stal, która jest odporna na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Można liczyć na odporność na uszkodzenia mechaniczne, podmuchy wiatru, promieniowanie słoneczne, skrajne temperatury. Przęsła pokrywa się warstwą antykorozyjną, dzięki czemu zachowują one swoje pierwotne walory użytkowe i estetyczne przez długi czas. Cynkowanie i malowanie proszkowe przekłada się na wydłużenie żywotności ogrodzenia. Zaletą będzie również łatwość i szybkość montażu, co wynika z modułowej budowy. Brak konieczności korzystania z usług fachowców przekłada się na oszczędność pieniędzy.

Podsumowując, warto wybrać ogrodzenia żaluzjowe ze względu na:
• Nowoczesny wygląd,
• Wieloletnia trwałość,
• Brak prześwitów,
• Stuprocentowa ochrona prywatności,
• Dobre zabezpieczenie,
• Mnogość kolorów i kształtów,
• Lekkość,
• Łatwy montaż,
• Solidność,
• Zabezpieczenie antykorozyjne,
• Brak konieczności prowadzenia zabiegów konserwacyjnych,
• Stabilność,
• Modułowa budowa,
• Uniwersalność,
• Wysokie walory estetyczne i użytkowe,
• Możliwość indywidualnej aranżacji,

Ogrodzenie żaluzjowe koszt zakupu i montażu

Ceny ogrodzenia żaluzjowego są mocno zróżnicowane, wpływa na nie wiele czynników. W przypadku przęseł zabezpieczonych warstwą ocynku i malowanych proszkowo można mówić o cenie nieco poniżej 300 złotych za metr kwadratowy. Trzeba pamiętać o tym, że produkcja ogrodzenia żaluzjowego jest czasochłonna, wymaga sporych nakładów zarówno pracy, jak i materiałów. Gotowe przęsła w stonowanych wymiarach będą tańsze niż projekty wykonane na zlecenie indywidualne. Jeśli komuś zależy na dopasowaniu ogrodzenia do swoich potrzeb i preferencji, to będzie musiał liczyć się z zapłaceniem zdecydowanie wyższej kwoty. Ogrodzenia klasy premium to koszt rzędu około 1400 złotych za pojedyncze przęsło Do tego dochodzi jeszcze furtka, czyli kolejne 2500 złotych, brama wejściowa za ponad 3000 złotych. Na tym jednak nie koniec, bo doliczyć należy też szereg dodatkowych elementów typu napęd do bramy, zamek elektryczny do furtki. Jeśli ogrodzenie ma mieć wysokie walory użytkowe i estetyczne, to niestety trzeba liczyć się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów.

Koszt ogrodzenia działki za pomocą nowoczesnych przęseł żaluzjowych jest wyższy niż tradycyjnych płotów. Średnio za jedno przęsło trzeba zapłacić ponad 1000 złotych, ale to tylko jeden z wielu elementów składających się na ogrodzenie. Oczywiście taniej będzie, jeśli wybierze się niższe przęsła, bramę bez automatyki, furtkę otwieraną zwykłym zamkiem. W sklepach internetowych można zwykle liczyć na niższe ceny, dlatego warto zapoznać się z ofertami, porównać je ze sobą. Za ogrodzenie żaluzjowe wykonane z WPC i PVC o wymiarach 170 x 170 cm, bez słupków, zapłaci się średnio powyżej 800 złotych. Tańsze będą panele o wymiarach 85 x 170 cm, których ceny zaczynają się od 500 złotych. Na cenę ogrodzenia żaluzjowego wpływa między innymi rodzaj użytego materiału, stopień zabezpieczenia przęseł, wysokość. Można nawet znaleźć ofertę dotyczącą zakupu pojedynczego przęsła za mniej niż 500 złotych. Średnio maksymalną ceną za jeden panel jest 1500 złotych.

Partnerem artykułu jest firma METPOL – Producent bram i ogrodzeń.

Poprzedni artykułIle kosztuje brama otwierana automatycznie?
Następny artykułDlaczego nie warto kupować mieszkań z drugiej ręki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj