Projektowanie ogrodów- jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń?

0

Odpowiednio zaaranżowany ogród nie tylko wygląda atrakcyjnie, ale jest także świetnym miejscem do odpoczynku i spotkań z bliskimi. Jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń? Poniżej znajdziesz kilka porad.

Jak zaprojektować ogród? Dobry plan to podstawa

Dobrze zaprojektowany ogród jest stylowy i jednocześnie funkcjonalny. Warto maksymalnie wykorzystać tę przestrzeń, aby cieszyć się jak najlepszymi efektami. Pamiętaj, że w tym przypadku dobry plan to podstawa. Oto najważniejsze zasady planowania ogrodowej aranżacji:

  • Ustal odpowiednie wymiary tarasu – jest to jedna z najważniejszych części ogrodu. Taras powinien być na tyle duży, aby mogło znaleźć się tam wszystko, co potrzebne do efektywnego odpoczynku.
  • Zastanów się, ile czasu możesz poświęcić na pielęgnację ogrodu – rośliny wymagają opieki dostosowanej do ich potrzeb. Różnorodność jest jednak tak duża, że nawet przy małej ilości wolnego czasu można cieszyć się pięknym ogrodem.
  • Wybierz jeden styl – dzięki temu ogród będzie wyglądać dobrze. Romantyczny, wiejski, nowoczesny, czy też elegancki to tylko niektóre z wielu dostępnych opcji.
  • Pamiętaj o oświetleniu – zarówno tym podkreślającym piękno roślin, jak i tym, które posłuży podczas korzystania z ogrodu po zmroku.
  • Nie zapomnij o strefie do odpoczynku – w przypadku dużej przestrzeni takie miejsce można zorganizować nie tylko na tarasie, ale także w dalszej części ogrodu.

Chcesz cieszyć się pięknym i funkcjonalnym ogrodem, ale nie możesz lub nie chcesz poświęcać dużej ilości czasu na pielęgnację? Warto zdecydować się na nowoczesną aranżację. Kilka przydatnych porad na ten temat znajdziesz tutaj: https://projektogrodu24.pl/202209276/jak-stworzyc-nowoczesny-ogrod-przewodnik-krok-po-kroku. Na stronie opisane są także inne ciekawe tematy.

Jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń  w ogrodzie? Kilka pomysłów

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni w ogrodzie to tak naprawdę nic trudnego jest bowiem wiele ciekawych sposobów. Świetnie mogą sprawdzić się na przykład alejki. Wyglądają efektownie, a do tego sprawiają, że spacery są przyjemniejsze. Jeśli masz do dyspozycji nieco więcej miejsca, warto pomyśleć także o ustawieniu ławek. 

Kolejną propozycją godną uwagi są klomby. Dużą zaletą jest to, że taki kwietnik można skomponować na wiele sposobów. Zaprezentuje się dobrze zarówno w przedniej, jak i tylnej części ogrodu.

Także stworzenie strefy do odpoczynku w ogrodzie jest świetnym sposobem na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Altana dostosowana do potrzeb domowników udoskonali odpoczynek na świeżym powietrzu, a do tego ozdobi ogród.

Jeśli ogród i maksymalne wykorzystanie przestrzeni, to także rekreacja i sport. Basen, trampoliny, czy też mini pole golfowe to tylko niektóre opcje. 

Projektowanie ogrodów – inspiracje

Projektowanie ogrodów można powierzyć specjalistom lub zająć się tym samodzielnie. Jeśli jesteś zwolennikiem drugiej opcji, koniecznie zajrzyj na stronę https://projektogrodu24.pl/. Znajdziesz tam wiele przydatnych porad i inspiracji, dzięki którym bez problemu zaaranżujesz stylowy i funkcjonalny ogród.

Poprzedni artykułWiata na rowery przy domu – czy warto?
Następny artykułFiltry do sprężarek tłokowych i śrubowych — jakie wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj