Weryfikacja wiarygodności dewelopera – jak to zrobić?

0
Weryfikacja wiarygodności dewelopera – jak to zrobić?

Postanowiłeś zakupić mieszkanie z rynku pierwotnego. Zanim jednak dojdzie do sfinalizowania transakcji, czeka Cię wybór lokalizacji i dewelopera. Jak zweryfikować, czy deweloper jest godny zaufania?

Przy wyborze dewelopera nie warto stawiać na przypadek. W ostatnich latach w Polsce rynek nieruchomości rozwija się niezwykle dynamicznie. Ponieważ buduje się dużo, to wybór jest spory. Jak upewnić się, że nowe inwestycje we Wrocławiu, którymi mogłeś się zainteresować, zostaną zrealizowane? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Doświadczenie dewelopera

O wiarygodności dewelopera świadczą m.in. jego poprzednie realizacje. Informacje o oddanych do użytku budynkach i osiedlach można znaleźć choćby na stronach internetowych poszczególnych firm. Przykładowo spółka Vantage Development wybudowała we Wrocławiu mieszkania w ramach kilku już inwestycji – Login City, Nowy Gaj czy Parkowa Ostoja. Jednocześnie realizuje ona nowe inwestycje we Wrocławiu, np.: Promenady Wrocławskie, Dorzecze Legnickiej i Kameralną Klecinę.

Przynależność do organizacji branżowych

Aby zapewnić wysoką jakość świadczonych usług, najlepsze firmy deweloperskie należą do prestiżowych zrzeszeń. Dobrym przykładem takiej organizacji jest Polski Związek Firm Deweloperskich. Należący do tego Związku deweloperzy mają m.in. mocny kapitał, przestrzegają kodeksu dobrych praktyk w kontakcie z klientem i mogą pochwalić się wieloma realizacjami.

Nagrody i wyróżnienia

Osiedla budowane przez deweloperów nie zawsze są oceniane wyłącznie przez przyszłych mieszkańców – najlepsze realizacje są wyróżniane w różnych konkursach. Przykładowo nowe inwestycje we Wrocławiu mogą być nominowane do nagrody Dolnośląskiego Gryfa. Tak było choćby w przypadku osiedla Promenady Wrocławskie wspomnianego już dewelopera Vantage Development S.A.

Prospekty informacyjne – co można z nich wyczytać?

Z punktu widzenia każdej osoby, która śledzi nowe inwestycje we Wrocławiu, przydatne są prospekty informacyjne. To dokumenty, w których deweloper publikuje szereg informacji związanych z prowadzoną działalnością i wznoszonymi obiektami. Dzięki prospektowi poznasz m.in. aktualną sytuację prawno-finansową dewelopera, dlatego warto poprosić o ten dokument.

Opinie w internecie

Na temat deweloperów działających w Polsce można znaleźć wiele informacji w sieci. Warto się z nimi zapoznać. Na co najczęściej skarżą się kupujący? Czy formalności związane z zakupem lokalu przebiegły bezproblemowo? Czy odbiór techniczny mieszkania ujawnił usterki, a jeżeli tak, to jak zareagował na nie przedstawiciel dewelopera? Wszystkie te wiadomości również pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Poprzedni artykułWygodny i elegancki pokój dzienny – jak go zaaranżować?
Następny artykułJak przechowywać segregatory w biurze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj