Jaki typ cynkowania wybrać?

0

Cynkowanie to najskuteczniejsza metoda ochrony metalu przed rdzą. Można znaleźć różne rodzaje cynkowania. Warto wiedzieć, który jest korzystniejszy i gdzie szukać dobrych usług. Wszystko na ten temat poniżej.

  1. Jakie typy cynkowania istnieją?
  2. Jak szukać dobrą galwanizernię?

Jakie typy cynkowania istnieją?

Rodzaje cynkowania zależą od sposoby nakładania ochronnej warstwy cynku. Pierwszy typ to cynkowanie ogniowe, inaczej zwane zanurzowym. Polega na zanurzaniu elementu metalowego w ciekłym do 500 stopni Celsjusza cynku. Dzięki temu zyskuje się wytrzymała i grubą warstwę cynku, która może przetrwać wiele lat. Jej grubość można regulować w piecu. Cynkowanie ogniowe charakteryzuje się odpornością na uszkodzenia mechaniczne i korozję, ale jest drogie. Minusem tego rodzaju cynkowania są możliwe zacieki i zgrubienia, które pozostają na powierzchni elementu.

Cynkowanie galwaniczne, zwane także elektrolitycznym polega na zanurzeniu elementu metalowego w kąpieli elektrolitowej, która zawiera związki cynku. Pod wpływem prądu cząsteczki osiadają na przedmiocie. Warstwa cynku jest równa i nie zawiera zgrubień, ale jest dość cienka. Proces opiera się na elektrolizie i pierwszy etap składa się z odtłuszczenia powierzchni, aby usunąć korozję. Następnie element poddaje się cynkowaniu. Zaletą jest zabezpieczenie żeliwa i stali przed korozją, a także kwestia estetyki, ponieważ ten rodzaj cynkowania zapewnia jednolitą strukturę. Idealnie sprawdza się do zabezpieczenia blach, taśm, drutów stalowych, wyrobów sprężystych lub jako powłoka dekoracyjna.

Jak szukać dobrą galwanizernię?

Dobra galwanizernia to podstawa zadowolenia i sukcesu. Warto wziąć pod uwagę profesjonalny zespół i doświadczenie, szukając dobrej galwanizerni. Nowoczesne rozwiązania techniczne zapewniają bezpieczeństwo procesu wykonawczego, eliminując błędy ludzkie. Firma powinna dysponować najlepszymi materiałami i ich różnorodnością oraz pozytywnymi opiniami. Do materiałów zalicza się powłoki cynkowe, galwaniczne, niklowe, fosforowe czy chromowe. Wanna, w której się cynkuje powinna być duża, najlepiej gdy dysponuje długością do 6 metrów. Kolejnym aspektem jest szeroka oferta, od cynkowania, niklowania poprzez cynowanie, fosforowanie, a do chromianowania oraz usług spawalniczych. Cynkowaniu stosuje się w wielu gałęziach przemysłu m.in. motoryzacyjnym, budowlanym, meblowym, wojskowym, energetyki czy telekomunikacji. Ale na co dzień także korzysta się z ocynkowanych elementów, takich jak śruby, drabina czy siatka w ogrodzie.

Poprzedni artykułKim jest w świetle prawa posiadacz odpadów i na czym polegają jego obowiązki?
Następny artykułJak zaaranżować łazienkę w stylu industrialnym?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj