Zrób dobre wrażenie zanim zapadnie klamka: o wyborze klamek do drzwi

0

Odpowiednio dobrana klamka nie tylko spełni swoją funkcjonalną rolę, ale także przykuje uwagę i podkreśli charakter miejsca, w którym jest zamontowana. Z tego powodu warto wybrać właśnie taką, która ma te dwie cechy i zrobi dobre wrażenie!

Klamka do drzwi – siła detalu

Dobrze dobrana klamka do drzwi może podkreślić charakter domu lub pomieszczenia. To właśnie detale przyciągają uwagę, znacznie poprawiając wygląd drzwi. Istotne jest zachowanie odpowiednich proporcji – stosunek wielkości drzwi do klamki. Zbyt mała lub masywna klamka sprawi, że efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Klamka jako element codziennego użytku jest intensywnie eksploatowana, dlatego warto wybrać najwyższą jakość materiału, by móc długo cieszyć się jej pełną funkcjonalnością.

Niezawodna jakość klamek do drzwi w sklepie bonmario.com

W ofercie sklepu internetowego Bonmario znajdują się dziesiątki modeli klamek najwyższej jakości oraz o różnorodnych wzorach. Odpowiednie komponenty (np. sprężyny) oraz dobrze wyprofilowana rękojeść dla wygody użytkowania to tylko dwa z elementów, na które zwracamy uwagę.

Klamki w sklepie internetowym bonmario.comW nowoczesnych budynkach doskonale sprawdzą się minimalistyczne klamki ze stali nierdzewnej marki PINOX, natomiast na zewnątrz proponujemy proste klamki PSG (uznanego w Europie producenta najwyższej jakości elementów ogrodzeniowych). Modele dedykowane do bram i furtek są odpowiednio zabezpieczone przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych (np. poprzez ocynkowanie lub malowanie proszkowe). Klamki sprzedawane w sklepie Bonmario zawierają prawą i lewą stronę, a niektóre z nich mają w zestawie również szyld maskujący otwory montażowe, poprawiający jednocześnie estetykę drzwi.

Klamka i bezpieczeństwo

Funkcjonalna i designerska klamka do furtki powinna zabezpieczyć posesję przed wejściem niepożądanej osoby. W trosce o najwyższe bezpieczeństwo marka Locinox proponuje rozwiązanie jakim jest zamek z kodem mechanicznym z klamką aluminiową, odporną na warunki atmosferyczne.

Bezpiecznym rozwiązaniem jest także montaż zamków antypanicznych (https://bonmario.com/akcesoria-do-bram-i-ogrodzen/klamki/antypaniczne.html (klamki antypaniczne), które w sytuacjach zagrożenia życia szybko i intuicyjnie otwierają drzwi lub furtkę. Dodatkowo, samozamykacze do drzwi lub furtek pozwalają uniknąć niepotrzebnego ich otwarcia (np. gdy zapomnimy je zamknąć i nie chcemy, by ktoś się włamał na naszą posesję).

Poprzedni artykułRośliny porastające brzegi stawów – jakie wybrać?
Następny artykuł7 pomysłów na nowoczesne ogrodzenia domów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj