Mieszkanie bez ograniczeń – domy mobilne

0

Wybór lokalizacji przyszłego domu to jedna z najpoważniejszych decyzji życiowych. A gdyby tak nie przywiązywać się tylko do jednego miejsca? Mobilny dom daje właśnie taką możliwość i pozwala spełnić marzenie o zamieszkaniu w najpiękniejszych zakątkach świata.

Czym są mobilne domki?

Tiny House to dom, którym można ustawić w dowolnej lokalizacji. Jest mały, dlatego można go przetransportować do wybranego miejsca, wystarczy mieć odpowiednio mocny samochód albo zamówić profesjonalną usługę przewozową. Mobilne domki budowane są na przyczepie z homologacją, dzięki czemu przeprowadzka nie wymaga korzystania ze specjalnych dźwigów, a po dotarciu na miejsce domek po prostu odczepia się od auta i to wszystko – nie są potrzebne żadne fundamenty czy platformy do podtrzymania konstrukcji.

Mobilny domek posiada skromny metraż, lecz mimo tego zapewnia komfortowe warunki mieszkania, co jest zasługą dobrze przemyślanych projektów. W domku jest część dzienna i część sypialna, kuchnia, łazienka, kącik do pracy. Tiny House jest wyposażony w toaletę spalającą oraz duży zbiornik na czystą wodę, zatem nie jest konieczne podłączenie do standardowej infrastruktury. Prąd dostarcza złącze 3-fazowe, a na dachu dodatkowo można zainstalować panele fotowoltaiczne.

Gdzie wolno postawić mikrodomek?

Wielką zaletą mobilnego domku jest to, że nie wymaga on pozwolenia na budowę ani nie trzeba dysponować rozległą działką żeby go ustawić. Mobilny domek można ustawić na swojej albo cudzej posesji, jeśli właściciel wyraża zgodę. Odpowiednim miejscem będą także lokalizacje w otoczeniu natury – blisko lasu, nad morzem, w górach, niedaleko jeziora.

Mobilny dom jest dobrze ocieplony, z ogrzewaniem podłogowym i urokliwym kominkiem, co oznacza, że bez problemu da się w nim mieszkać również w sezonie zimowym, przy niskich temperaturach i opadach śniegu bądź deszczu.

Czy to korzystne cenowo rozwiązanie?

Mobilny domek ma oczywiście swoją cenę, jest ona jednak znacząco niższa od kosztu budowy tradycyjnego domu albo dużego mieszkania w bloku. Prócz tego odpadają wszelkie wydatki związane z pozwoleniami na budowę, a Tiny House trafia do klienta już w gotowym stanie i nie są konieczne żadne prace wykończeniowe. Mobilny mikrodomek zapewnia wolność i swobodę w wyborze wymarzonej lokalizacji, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących żyć po swojemu.

Poprzedni artykułBliźniak czy dom jednorodzinny – zalety i wady obu rozwiązań
Następny artykułIzolacja akustyczna ścian

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj