Glazura do łazienki w tradycyjnych i nowoczesnych wnętrzach

0
Glazura do łazienki w tradycyjnych i nowoczesnych wnętrach

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, które chcemy zaaranżować nie tylko w estetyczny, ale także maksymalnie praktyczny sposób. Każdy właściciel domu czy mieszkania chce bowiem cieszyć się piękną i wygodną łazienką przez kilka lub nawet kilkanaście kolejnych lat. Wie on, że kolejny remont wiązać się będzie z poważnymi pracami budowlanymi. Właśnie dlatego już w momencie pierwszej aranżacji, warto zdecydować się na materiały, które przetrwają ten czas i będą miłe dla oka, jak choćby wysokiej jakości glazura do łazienki, która położona raz – będzie idealną podstawą do jedynie niewielkich metamorfoz danego wnętrza.

Cechy idealnej glazury do łazienki

Wybierając i kupując glazurę do łazienki, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii, poza tą oczywistą, jaką jest sam wygląd płytek. Na początek należy określić kolor – w małej łazience lepiej sprawdzą się jasne płytki, z ewentualnym kontrastem w postaci pojedynczych kafelków w intensywniejszych kolorach. Duża i dobrze oświetlona łazienka doskonale wygląda zarówno w jaśniejszych, jak i tych trudniejszych do aranżacji – ciemniejszych kolorach. Wielkość pomieszczenia warunkuje także wielkość płytek – w małych łazienka lepiej prezentują się większe płytki, mała glazura może za bardzo przytłaczać i zupełnie niepotrzebnie, optycznie zmniejszać pomieszczenie. Mając już wybrany konkretny odcień płytek, należy dopasować do niego kolor fugi – nie powinna być ona zbyt ciemna, najlepiej jeśli będzie niemal identyczna jak kolor płytek (o ile wybierzemy neutralny kolor samych płytek). W przypadku bardziej intensywnych kolorów, jak czerwień czy zieleń czy błękit, lepiej zdecydować się na fugę w kolorach szarym lub beżowym, dzięki czemu odcień będzie nieco delikatniejszy, a całe wnętrze nabierze nieco bardziej klasycznego charakteru.

Aranżacje z użyciem glazury do łazienki

Któż z nas nie marzy o łazience niczym z pierwszych stron magazynów wnętrzarskich? Trzeba jednak pamiętać, że aranżacje, które wspaniale prezentują się na fotografiach nie zawsze będą odpowiadać potrzebom wszystkich domowników. Dlatego należy wziąć to pod uwagę rozpoczynając pracę, a nawet projektowanie wymarzonej łazienki. Wybór glazury do łazienki (zobacz https://plytki24.pl/plytki-i-kafelki-lazienkowe/cat_100864.html) to kolejny, nieodłączny element tego typu prac. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, mamy do wyboru kilkadziesiąt różnych rodzajów płytek, począwszy od rozmaitych kolorów, przez wzory i faktury, aż po wielkość, a nawet grubość poszczególnych płytek. W ostatnich latach dużym powodzeniem cieszą się łazienki zaaranżowane z wykorzystaniem naturalnych materiałów – drewna i kamieni, dlatego też w przypadku płytek dopełniających takie wnętrza wybór pada na odcienie szare i beżowe. Alternatywą dla takich neutralnych barw są wszelkie odcienie czerwieni, zieleni, fioletów i błękitów, które coraz częściej wykorzystywane są w nowoczesnych aranżacjach. Wykorzystanie takich barw wymaga odpowiednich umiejętności aranżacyjnych, ale jednocześnie dodaje wnętrzom oryginalnego charakteru.

Piękna i funkcjonalna łazienka to zadanie, które wymaga czasu, ale też profesjonalnego przygotowania. Jest jednak możliwe do osiągnięcia, dzięki rozmaitym produktom do aranżacji tak wymagających pomieszczeń domowych. Wystarczy tylko podjąć decyzję o zmianach i zacząć działać w celu znalezienie idealnych rozwiązań i materiałów, które spełnią nasze najśmielsze oczekiwania.

Poprzedni artykułElegancka zabudowa schodów i tarasów
Następny artykułJak działa instalacja fotowoltaiczna?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj