Piękny zapach w domu

0

Ładny zapach domu to jego wizytówka. Niestety, aby go uzyskać, nie wystarczy tylko i wyłącznie częste wietrzenie pomieszczeń. Są jednak łatwe sposoby, na to, aby go zmienić, aby dom stał się miejscem, do którego chce się wracać, i który przywołuje piękne wspomnienia.

Dlaczego zapach w domu jest taki ważny?

Zapewne większość z nas, jeśli sięgnie pamięcią do lat swojego dzieciństwa, przypomni sobie zapach domu swoich dziadków. Zazwyczaj kojarzy się on ze świeżo upieczonym chlebem lub szarlotką z cynamonem oraz ugotowanym, wieloowocowym kompotem. Czyż nie przyjemnie wraca się do takich wspomnień?

Warto wiedzieć, że każdy dom czy mieszkanie, tak jak każdy człowiek, ma swój indywidualny zapach, który wiele mówi o charakterze i osobowości jego właściciela, a także buduje relacje międzyludzkie, dodaje atrakcyjności danemu miejscu, a przede wszystkim staje się jego znakiem identyfikacyjnym. Co więcej, aromaty wypełniające wnętrza, w których przebywamy, wpływają na nasze konkretne zachowania.

Odpowiednio dobrany aromat wypełniający nasz dom, wpływa także na nasze samopoczucie i zachowania. Może nas zachęcać do zakupów, jedzenia, pobudzać działania, lub wręcz przeciwnie- zniechęcać, powodować apatię. Dlatego stosowanie aromaterapii w domu ma sens, tym bardziej, że jesteśmy w stanie rozróżnić w swoim otoczeniu około 10 tysięcy różnych woni. I tak, na przykład świece zapachowe lawendowe, pomarańczowe, mandarynkowe, anyżowe, jaśminowe oraz miętowe uspokajają, odprężają i działają przeciwdepresyjnie, woń sosny, jałowca lub cytrusów, które wydzielają woski zapachowe- pobudza do działania i dodaje energii, natomiast unoszący się w domu zapach czarnego pieprzu z zapachowych dyfuzorów, może wspomóc walkę z nałogiem nikotynowym.

Uzyskanie ładnego zapachu we wnętrzu domu nie jest trudne. Wystarczy regularne i często wietrzenie pomieszczeń, jak również zastosowanie ogólnodostępnych na rynku preparatów do aromaterapii. Mogą to być kominki, do których nalewamy olejki eteryczne, świece zapachowe, woski zapachowe lub zapachowe dyfuzory.

Świece zapachowe to łatwy sposób na aromaterapię wnętrza

Świece zapachowe to najprostszy i najłatwiejszy sposób na uzyskanie ładnego aromatu we wnętrzu pomieszczenia. Obecnie na rynku jest ich ogromny wybór, a szeroką ofertę znajdziesz np. na https://galeriadecor.pl/swiece-zapachowe. Są dość tanie i starczają na długo. Dostępne są w małych i dużych, eleganckich słoikach o różnych, fantazyjnych kształtach, dzięki czemu same w sobie stanowią ozdobę wnętrza. Większość z nich posiada również ładne pokrywki, które nie tylko są elementem dekoracyjnym, ale pomagają także w naturalny sposób zgasić ogień, odcinając mu dopływ tlenu. Eleganckie świece zapachowe można postawić zarówno na komodzie, stole, na kominku, jak i w oknie. Dwie lub trzy sztuki, jednakowego zapachu, rozpalone w jednym pokoju, wypełnią go wybraną wonią w dość szybkim czasie.

Czym się różnią świece zapachowe i woski zapachowe?

Woski zapachowe często są mylone ze świecami zapachowymi, a ich nazwy są stosowane wymiennie. Jest jednak między nimi subtelna różnica. Świece zapachowe mają nadaną formę poprzez naczynie, w którym się znajdują, i w którym się topią. Woski zapachowe najczęściej sprzedawane są zaś w postaci kostek, które wkładamy do kominka aromaterapeutycznego, i to w nim się one rozpuszczają wydzielając swoją woń. Co więcej, świece zapachowe uwalniają aromat aż do momentu, w którym się całkowicie nie wypalą, a woski zapachowe tylko przez kilka godzin.

Dyfuzory zapachowe – nowoczesny sposób na aromaterapię

Osoby, które wolą bardziej nowoczesne rozwiązania, i które nie chcą myśleć po powrocie do domu o rozpalaniu świecy zapachowej lub zapachowych wosków, mogą skorzystać z zapachowych dyfuzorów. Obecnie na rynku aromaterapii dostępnych jest ich wiele rodzajów – więcej na https://galeriadecor.pl/dyfuzor-zapachowy. Mogą to być patyczki zapachowe zanurzone w wazoniku wypełnionym olejkiem eterycznym, dyfuzory zapachowe na baterie, które co pewien czas automatycznie same wypuszczają zapach do wnętrza lub takie, które podłączamy do prądu i wydzielają wybraną przez nas woń non stop. Wszystkie dyfuzory zapachowe posiadają uniwersalny wygląd, dzięki czemu wkomponowuje się on idealnie w wystrój wnętrza, w którym go używamy

Poprzedni artykułGniazdka elektryczne – nie tylko tradycyjne
Następny artykułRodzaje koparek i ich zastosowanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj