Bliźniak czy dom jednorodzinny – zalety i wady obu rozwiązań

0

Wiele osób marzy o posiadaniu własnego domu. Część rozważa w tym celu budowę od podstaw wolnostojącej nieruchomości, część natomiast zastanawia się nad tym, czy lepszym wyborem nie będzie zakup domu bliźniaczego. Jak się okazuje, oba rozwiązania mają zarówno swoje zalety, jak i wady, które omawiamy w niniejszym artykule.

Dom jednorodzinny – zalety i wady

Wybudowanie domu od podstaw to sposób na stworzenie nieruchomości, perfekcyjnie dopasowanej zarówno do swoich potrzeb, jak i wymogów estetycznych. Tego typu rozwiązanie z całą pewnością docenią osoby, które chcą mieć stuprocentowy wpływ na to, jak finalnie będzie prezentował się ich dom. Kolejną zaletą wolnostojącego domu jednorodzinnego, jest brak sąsiadów za ścianą, co przekłada się na większą swobodę i stanowi gwarancję ciszy i spokoju.

Pomimo swoich mocnych stron, rozwiązanie to ma również wady. Największą z nich, jest duży koszt wejścia w posiadanie wolnostojącego domu jednorodzinnego. Kupno działki, podjęcie współpracy z architektem, który wykona projekt domu jednorodzinnego, wynajęcie ekipy budowlanej oraz nabycie wszelkich, niezbędnych materiałów – to wszystko wymaga dysponowania pokaźną sumą pieniędzy.  Jednak pomimo kosztów związanych z budową domu od podstaw, wiele osób wybiera tą opcję, gdyż jest spełnieniem ich marzeń.

Dom bliźniaczy – zalety i wady

W przeciwieństwie do wolnostojących domów jednorodzinnych, nieruchomości w zabudowie bliźniaczej są dużo tańsze. Ponadto, stanowią doskonały wybór dla osób, które chcą posiadać własny dom i kawałek ogrodu, jednak nie wyobrażają sobie stawiania budynku od podstaw.

Odnosząc się natomiast do wad domów bliźniaczych, to niestety najpoważniejszą z nich jest obecność sąsiadów za ścianą, a tym samym ograniczenie swobody. Jak się jednak okazuje, jeżeli projekt takiego domu zostanie dobrze wykonany i będzie on uwzględniał rozwiązania, które zapewnią ich mieszkańcom pełną intymność, może okazać się, że problem ten nie będzie ich dotyczył.

Co wybrać – dom jednorodzinny czy bliźniak?

Zarówno wolnostojący dom jednorodzinny, jak i nieruchomość bliźniacza, mają swoje zalety i wady. Dlatego też to, który z nich okaże się lepszym wyborem, powinno być indywidualną decyzją każdego inwestora. Jeśli podejmie on decyzję o zakupie bliźniaka, niewątpliwie powinien skrupulatnie zweryfikować projekt budynku i sprawdzić, jakie rodzaje udogodnień zostały w nim zastosowane. Warte uwagi są niewątpliwie projekty domów bliźniaczych, wykonane przez firmę EURODOM Karol Okoński, z ofertą której można zapoznać się pod adresem: eurodompoznan.pl. Zastosowano w nich szereg interesujących rozwiązań, dzięki którym osoby, które będą zamieszkiwać domy powstałe zgodnie z ich wytycznymi, poczują się w pełni komfortowo.

Poprzedni artykułWanna wolnostojąca – komfortowe i nowoczesne rozwiązanie do Twojej łazienki!
Następny artykułMieszkanie bez ograniczeń – domy mobilne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj