Ile kosztuje brama otwierana automatycznie?

0
brama otwierana automatycznie

Jeśli komuś zależy na komforcie i bezpieczeństwie, to świetnie sprawdzi się brama otwierana automatycznie. Jej obsługa jest niezwykle prosta, nie trzeba nawet wychodzić z samochodu, bo można nią sterować za pomocą pilota. Takie rozwiązanie sprawdza się idealnie podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych, pozwala uchronić się przed zmoknięciem i zmarznięciem. Można wyjechać komfortowo z garażu, po czym przejechać przez bramę i zamknąć ją za sobą jednym przyciskiem. Oczywiście wyposażenie bramy w automatykę wiąże się z dodatkowymi kosztami, ale warto zapłacić za takie udogodnienie.

Nowoczesna brama otwierana i zamykana automatycznie

Obecnie wielu inwestorów decyduje się na zakup bramy już wyposażonej w napęd automatyczny, dzięki czemu można mieć pewność, że wszystkie elementy będą ze sobą kompatybilne. Oczywiście nie trzeba zmieniać dotychczasowej, tradycyjnej bramy, bo napęd automatyczny może zostać zakupiony i zamontowany później. Istotne jest to, aby siłowniki do bram idealnie pasowały do napędu, w przeciwnym razie nie można liczyć na prawidłowe działanie bramy. Zdarza się tak, że zabraknie wolnych środków na sfinansowanie bramy automatycznej, dlatego pozostaje w przyszłości dopasowanie dodatkowego sprzętu do jej specyfiki. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z fachowego doradztwa. Specjalista będzie wiedzieć najlepiej, jaki model napędu wybrać do bramy zamontowanej na posesji. Warto od razu zaznaczyć, że montaż napędu jest możliwy wyłącznie w przypadku bramy o odpowiedniej głębokości i wysokości nadproża. Wymagane jest dodatkowe miejsce, aby nie było problemu z instalacją głowicy napędu.

W przypadku bramy na pilota możliwe staje się uruchomienie jej na różne sposoby. Jeśli ktoś jest człowiekiem zapracowanym, ciągle zabieganym, to będzie mu zależeć na tym, aby brama otwierała się jak najszybciej. Warto w takim przypadku wybrać model sterowany częstotliwościami radiowymi. Nowoczesne bramy są wzbogacone o system BiSecure, który automatycznie sprawdza to, czy skrzydła zostały zamknięte, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Brama automatyczna może być otwierana za pomocą przycisku zamontowanego w skrzynce na ścianie, pilotem na podczerwień, za pośrednictwem fotokomórki, przez pociągnięcie linki lub odczyt linii papilarnych, aplikacją mobilną. Jeszcze większym udogodnieniem są bramy automatyczne, których napęd jest zintegrowany z oświetleniem. Włącza się ono automatycznie po otwarciu skrzydeł i wyłącza po zamknięciu bramy.

W przypadku bram automatycznych niezwykle ważne jest dobranie odpowiednich siłowników do ich ciężaru, częstotliwości otwierania/zamykania. Godne polecenia są modele zasilane energią elektryczną. Nowoczesne bramy garażowe wyposaża się w fotokomórkę, która wykrywa przeszkody mogące zablokować i zniszczyć skrzydło bramy. Można też liczyć na to, że nic nie zostanie zgniecione podczas zamykania się bramy. Godna uwagi jest także funkcja delikatnego startu i zwalniania mechanizmu podczas zamykania bramy. Na korzyść bramy automatycznej przemawia:

• Oszczędność czasu,
• Nowoczesny wygląd,
• Większy poziom bezpieczeństwa,
• Wygoda,
• Wysoka estetyka,
• Szybkość otwierania,
• Zdalne sterowanie za pomocą pilota,
• Brak konieczności całkowitego otwierania bramy w celu dostania się na posesję.

Brama otwierana automatycznie cena, czyli ile trzeba zapłacić za podłączenie do niej napędu?

Wielu inwestorów zastanawia się nad tym, jaki będzie koszt montażu bramy automatycznej. Jest to oczywiście droższe rozwiązanie od modelu tradycyjnego, czyli bez napędu. Na cenę końcową wpływa wiele czynników, więc nie można jednoznacznie stwierdzić, jaki będzie całkowity koszt. Minimalne ceny zaczynają się od 600 złotych, dotyczy to głównie bram przesuwnych. Warto od razu zaznaczyć, że odnosi się to do samej usługi montażu, do tego trzeba jeszcze doliczyć koszt zakupu napędu. Jeśli montaż będzie skomplikowany, to niestety przełoży się to na wzrost kosztów. Im dłużej potrwa instalacja, tym więcej trzeba będzie zapłacić za realizację usługi. Większy nakład pracy, czasu i myślenia nad prawidłowym podłączeniem problematycznego mechanizmu wymaga poniesienia wyższych kosztów. Zawsze mogą pojawić się różne komplikacje, niektórych rzeczy nie można przewidzieć. Duży wpływ na cenę ma rodzaj wybranego napędu, typ bramy.

Nie zawsze udaje się zamontować bramę z napędem szybko i bezproblemowo, czasem fachowcy muszą pokombinować, za co trzeba oczywiście im odpowiednio zapłacić. Nieraz konieczne jest wprowadzenie różnych przeróbek ze względu na ograniczoną ilość miejsca lub przeszkadzający element. Zdarza się też konieczność ściągnięcia kostki, aby wykonać instalację, potem trzeba ułożyć ją od nowa. Poziom skomplikowania montażu wzrasta w przypadku bram łamanych, zakrzywionych, chowanych w ziemię. Mnogość formalności także wpływa na cenę montażu, podobnie jak miejsce zamieszkania. Usługi montażowe są droższe w przypadku konieczności pokonania długiej drogi przez firmę montażową, bo trzeba doliczyć koszty dojazdu.

Doświadczenie i wielkość firmy usługowej również mają znacznie. Wyższą cenę będzie trzeba zapłacić za skorzystanie z usług firmy cieszącej się renomą, działającej na rynku od wielu lat. Na koszt bramy otwieranej automatycznie wpływa jej typ, zastosowane rozwiązania i materiały, z których została wykonana. W przypadku bramy przesuwnej trzeba liczyć się z kosztami rzędu 500-1200 złotych. Taniej będzie w przypadku montażu bramy, która ma już gotowe fundamenty. Za ich wykonanie firma nalicza dodatkowe koszty. Warto też mieć na uwadze to, że koszt bramy z napędem w zestawie będzie niższy niż oddzielny zakup automatyki i zamontowanie jej na używanej bramie. W przypadku bram skrzydłowych cena napędu z montażem wynosi średnio 1000-1200 złotych.

Partnerem artykułu jest firma Gatigo, oferująca nowoczesne ogrodzenia.

Poprzedni artykułJak odebrać mieszkanie od dewelopera?
Następny artykułIle kosztują ogrodzenia żaluzjowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj