Kiedy na budowach wykorzystuje się wiertnice?

0

Wykorzystanie wiertnic jest powszechne i dość częste w dzisiejszych czasach. Zwłaszcza wówczas, gdy nowy dom lub budynek mieszkalny nie stoi na uzbrojonej już działce. Często także wykorzystanie głębinowych pokładów wodnych jest tańsze i bardziej korzystne niż podłączanie się do ogólnej, miejskiej sieci wodno-kanalizacyjnej. Kiedy i jak stosować wiertnice?

Wiertnice na wynajem

Jak zbudowane są wiertnice? Te, które można wynająć za pośrednictwem dobrych firm są innowacyjne i posiadają nowoczesne metody działania. Wiertnica do studni to specjalne urządzenie, które ma na celu wykonanie odwiertów głębinowych. Ich celem jest uzyskanie dostępu do wody poprzez odwiert do warstwy wodonośnej gruntu, po to, aby później móc wykorzystać ją dla domów i bloków.

Wiertnice zbudowane są tradycyjnie z:

  • Ramy nośnej,
  • Masztu,
  • Silnika spalinowego,
  • Pompy hydraulicznej,
  • Zacisku dwuczęściowego.

Dzięki nowoczesnej konstrukcji wiertnice są wytrzymałe, ale i mniej obciążające operatora. Pozwalają na odzyskanie płuczki, a ich działanie jest skuteczniejsze.

Jak działają nowoczesne maszyny?

Działania nowoczesnych maszyn opierają się na dwóch metodach wiercenia. Z jednej strony można wykonywać odwierty tradycyjną metodą „na sucho”, które wykonuje się do stworzenia studni głębinowej za pomocą świdrów spiralnych umieszczonych w rurowej osłonie na odcinkach od 1 do 3 metrów. Po odwiercie osłona jest pozostawiana w miejscu wykonywania otworu.

Dla odmiany wiertnice działające „na mokro” będą wykonywać odwierty metodą płuczkową. Za pośrednictwem żerdzi wprowadza się wówczas pod ciśnieniem do otworu bentomit. Stanowi on medium, dzięki któremu urobek zostaje wypłukany na powierzchnię, a płuczka zostaje odzyskana.

Zalety wiertnic głębinowych

Jakie są zalety wynajmu nowoczesnych wiertnic? Przede wszystkim oszczędność czasu, gdyż nowoczesne maszyny nie tylko nie nadwyrężają fizycznie operatora, ale i pracują dużo szybciej. Jest to dziś niezwykle ważne i należałoby szczególnie docenić.

Co więcej, wiertnica do studni nie tylko przyspiesza pracę, ale i zdecydowanie ją ułatwia, co sprawia, że proces budowania domów oraz budynków mieszkalnych jest zdecydowanie krótszy i zdecydowanie lepiej wykonany. Okazuje się także, że zmniejszają się jego koszty.

Poprzedni artykułPowszechne wykorzystanie cementu w nowoczesnym budownictwie
Następny artykułFormy finansowania mieszkań. Gdzie szukać rozwiązań?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj