Jak produkuje się nowoczesne konstrukcje stalowe?

0

Konstrukcje stalowe mają szerokie zastosowanie – hale produkcyjne, magazynowe, zbrojenia, podesty, ogrodzenia. Jak wytwarza się takie konstrukcje?

Produkcja konstrukcji stalowych jest wieloetapowym procesem, który rozpoczyna się od przygotowania odpowiedniego projektu elementów, a kończy ich właściwym zabezpieczeniem antykorozyjnym.

Jak – krok po kroku – produkuje się konstrukcje stalowe? Odpowiedzi na to pytanie udziela firma Metaltech, która specjalizuje się w ich wytwarzaniu na zamówienie.

1. Projekt

Wstępnym etapem produkcji konstrukcji stalowych jest ich zaprojektowanie. Projekt przygotowywany jest indywidualnie, zależnie od przeznaczenia i miejsca montażu danej konstrukcji.

W celu zapewnienia trwałości i bezpieczeństwa, pod uwagę bierze się wtedy odpowiednie normy, badania wytrzymałościowe i warunki, w których ma być użytkowana dana konstrukcja.

2. Obróbka wstępna

Zanim dojdzie do rozpoczęcia produkcji, ważne jest zgromadzenie i przygotowanie elementów potrzebnych do konstrukcji stalowej.

Elementy przeznaczone na konstrukcje stalowe, w tym między innymi blachy, rury, kształtowniki, profile, pręty, muszą być odpowiednio wyczyszczone tak, aby nadawały się do dalszych prac.

3. Obróbka właściwa

W ramach tej obróbki znajduje się szeroka gama czynności, w tym między innymi jest to:

  • przycinanie elementów do odpowiedniej wielkości,
  • obróbka plastyczna – wyginanie, prostowanie, zwijanie elementów,
  • spawanie konstrukcji stalowych – łączenie ze sobą elementów metalowych,
  • obróbka mechaniczna – frezowanie, wiercenie elementów, by nadać im odpowiedni wygląd i parametry.

W ten sposób powstają gotowe elementy, które następnie mogą być wykorzystane do przygotowania konstrukcji stalowej według projektu.

4. Zabezpieczenia antykorozyjne

Bardzo istotne jest też właściwe zabezpieczenie antykorozyjne metali, które prowadzone jest głównie metodami cynkowania oraz malowania proszkowego. Ma ono celu ochronę elementów przed korodowaniem.

5. Montaż konstrukcji stalowej

Ostatnim etapem jest dokonanie montażu konstrukcji stalowej zgodnie z założeniami projektowymi.

Poprzedni artykułJak ciąć beton żeby się nie kurzyło?
Następny artykułTraktorki koszące, czyli pielęgnacja dużego podwórka nie musi być uciążliwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj