Metoda ogrzewania odgrywa bardzo ważną rolę zarówno w kontekście wygody lokatorów, jak i kosztów utrzymania domu. Coraz więcej Polaków decyduje się na założenie instalacji zbiornikowej na gaz płynny. Jest to rozwiązanie, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę.
Gaz płynny – paliwo o wyjątkowych właściwościach
Gaz płynny to jedno z najlepszych paliw grzewczych na rynku. Charakteryzuje się wysoką kalorycznością i dużą wydajnością – oczywiście pod warunkiem, że pochodzi od sprawdzonego dostawcy takiego jak np. Amerigas. Gaz płynny spala się praktycznie w stu procentach, a procesowi temu nie towarzyszy powstanie szkodliwych substancji, jak ma to miejsce np. przy spalaniu węgla. Jest to poza tym czyste i przyjazne dla środowiska paliwo będące doskonałą opcją dla osób zainteresowanych wdrażaniem w życie proekologicznych rozwiązań.
Jak wybrać dostawcę gazu płynnego?
Decydując się na ogrzewanie domu gazem płynnym, trzeba w pierwszej kolejności porównać oferty różnych dostawców pod kątem zawartości oraz ceny. Firma realizująca dostawy gazu płynnego i zajmująca się montażem instalacji musi mieć zezwolenia na prowadzenie tego typu działalności. Warto zwrócić uwagę na to, jak długo dana firma funkcjonuje na rynku i jak duże ma doświadczenie. Powinna zapewniać klientom kompleksową obsługę, co wiąże się również z profesjonalnym wsparciem przy załatwianiu formalności.
Ogrzewanie gazem płynnym – o tym warto pamiętać!
Planując montaż instalacji na gaz płynny, trzeba pamiętać o wyborze odpowiedniego zbiornika. Tu pojawiają się dwie opcje, a mianowicie modele naziemne i podziemne. Zbiorniki naziemne są przeznaczone na większe posesje zlokalizowane na obszarach o wysokim poziomie wód gruntowych. Zbiorniki podziemne natomiast z powodzeniem nadają się na mniejsze działki, gdzie poziom wód gruntowych jest niski. Zezwolenie na budowę nie jest potrzebne przy zbiornikach o objętości nieprzekraczającej 7 m3, ale instalację trzeba zgłosić stosownym organom. Nie wolno zapominać także o obowiązkowych przeglądach instalacji zbiornikowej.