Modna łazienka w czerni

0

Do niedawna czerń kojarzyła się z odważnymi i nieco zbyt ciemnymi aranżacjami. Dzisiaj kolor ten powraca do łask, zarówno w łazienkach nowoczesnych, jak i klasycznych. Jest synonimem elegancji i klasy samej w sobie. Niekoniecznie musi to być monochromatyczne wnętrze, warto postawić na mniej oczywiste połączenia, wprowadzone za pomocą dodatków, np. w postaci armatury łazienkowej.

Jednym z trendów łazienkowych są płytki z fakturami 3D, jest to już dobrze znane rozwiązanie. Natomiast absolutną nowością są geometryczne wzory spod znaku op-artu (optical art), jest to sztuka optyczna, wzrokowa. Przyglądanie się im fakturom płytek wywołuje optyczne i świetlne efekty, uzyskane za pomocą geometrycznych wzorów. W łazience będą to wyjątkowe, wręcz hipnotyzujące dekory, w najpopularniejszym kontrastowym wydaniu –czerni i bieli. Kontrasty są właściwie nieśmiertelne, zawsze znajdzie się na nie miejsce, można je wprowadzić choćby za pomocą dodatków lub czarnej bądź białej armatury łazienkowej.

Opalizująco i gustownie

Łazienka całkowicie skąpana w czerni jest raczej rzadko spotykana, częściej decydują się na nią mężczyźni. Idealnie sprawdza się również we wnętrzach industrialnych w połączeniu z chromowanymi elementami, a także w aranżacjach w stylu glamour, tutaj będą konieczne złocone akcenty i ornamentowe wzory. Monochromatyczna łazienka może być naprawdę piękna – w prosty sposób można stworzyć w niej wytworną przestrzeń. Wystarczy dołączyć do nie połyskujące dodatki, płytki mogą mieć delikatne połyskujące zdobienia. Konieczne będzie co najmniej jedno duże lustro, drugie z powodzeniem może zająć miejsce nad wanną, dzięki temu uzyskamy wrażenie przestronności. Obowiązkowe jest dobrze dobrane oświetlenie. Oprócz tradycyjnego, górnego źródła światła, warto zadbać również w doświetlenie lustra. Ciekawą propozycją z pewnością są LED-y zainstalowane w listwie okołosufitowej, ale tu lepiej zachować umiar.

Armatura łazienkowa. Jaki kolor?

W przypadku łazienki, w której dominuje czerń, warto jako przeciwwagę zastosować białą armaturę łazienkową. Ale tutaj dobrze jest postawić na armaturę łazienkową z designerskim sznytem. W czarno–białych łazienkach dobrze prezentuje się czarna armatura łazienkowa. Jest to ciekawa i jednocześnie oryginalna propozycja. Takie baterie znajdziemy np. w ofercie Kludi (model Zenta dostępny jest zarówno w bieli, jak i w czerni), producenta wysokiej klasy armatury łazienkowej.

Poprzedni artykułDlaczego warto wybierać szafy tworzone na miarę?
Następny artykułWiertarko wkrętarki – jaką wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj