Jakie zalety mają stropy prefabrykowane?

0

Stropy prefabrykowane nie wymagają całkowitego deskowania oraz żmudnej pracy, związanej z potrzebą zbrojenia stropu zgodnie z założonymi wytycznymi projektowymi. Gotowy strop to znaczne ułatwienie i usprawnienie prac, które należy wykonać na budowie. Strop prefabrykowany montowany jest z już gotowych płyt prefabrykowanych przygotowanych wcześniej u producenta.

Najważniejsze zalety stropów prefabrykowanych

Stropy prefabrykowane dają wiele wymiernych korzyści. Jedną z najważniejszych zalet tego typu rozwiązań jest to, że stawia się je bardzo szybko, zwłaszcza kiedy porównamy je do starszego typu rozwiązań.

W większości przypadków wystarczy skorzystać z pomocy dźwigu HDS, więc nie musimy zawsze zdecydować się na wynajem ciężkiego sprzętu. PTego typu płyty wygodnie się układa, ponieważ nie trzeba tutaj ustawiać całego deskowania i czekać wielu dni, aby przystąpić do kolejnych prac. Deskowanie będzie potrzebne tylko wtedy kiedy trzeba wykonać wieńce i podciągi przy otworach. Oznacza to, że będziemy potrzebować znacznie mniejszej ilości drewna na szalunki.

To o czym warto również wspomnieć mówiąc o stropach prefabrykowanych to fakt, że nie trzeba tutaj robić nadlewki betonu. Wszystko dlatego, że konstrukcję betonuje się tylko na końcowej części montażu. W taki sposób inwestorzy oszczędzają mnóstwo pieniędzy.

Montaż stropu prefabrykowanego

Stropy prefabrykowane mają doskonałe właściwości izolacyjne i dźwiękoszczelne. Dla wielu inwestorów bardzo ważne jest to, że taki strop może być zakładany również zimą. Dzięki temu nie trzeba na ten okres wstrzymywać prac budowlanych. Pozwala to szybko wybudować obiekt.

Kolejną ważną zaletą jest to, że stropy prefabrykowane montowane są bardzo szybko. Na początek należy dokładnie wyrównać z wierzchu wszystkie ściany i podciągi, a w następnej kolejności przy pomocy dźwigu równomiernie układać płyty.

W kolejnym kroku wykonuje się deskowanie wieńca i jego zbrojenie, a na końcu zalewa się betonem. Montaż przebiega szybko i sprawnie, więc może potrwać zaledwie kilka godzin. Ma to ogromny wpływ na jakość i szybkość budowy nowego domu.

Charakterystyka stropów z prefabrykatów

Stropy prefabrykowane są produkowane pod indywidualne zamówienie na wymiar i przenoszone obciążenia na podstawie wytycznych projektanta, dzięki czemu nie wymagają dodatkowych prac związanych z docinaniem i dopasowywaniem. Eliminują również problem występowania tak zwanych mostków cieplnych. Gotowe stropy prefabrykowane pozwalają oszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy.

Poprzedni artykułNowoczesne lampy wiszące – czy będą pasować do Twoich wnętrz? Sprawdź!
Następny artykułWzory paneli winylowych – jakie warto wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj