Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru kabiny prysznicowej?

0

Podczas wybierania kabiny prysznicowej, trzeba oczywiście wziąć pod uwagę wielkość oraz kształt łazienki. To w dużej mierze od tego uzależniona powinna być ostateczna decyzja zakupowa. Podobnie jak łazienki, również kabiny prysznicowe mają różne rozmiary i kształty. Największą popularnością cieszą się modele kwadratowe, przyścienne, bądź półokrągłe. Najwięcej osób stawia na te o wymiarach 80×80 cm. Kabiny o takich wymiarach są naturalnym i jedynym rozsądnym wyborem w przypadku łazienek o niewielkim metrażu.

Kabiny prysznicowe – rodzaje

Najpopularniejsze są zdecydowanie montowane przy ścianach kabiny prysznicowe narożne. Nie zajmują one zbyt wiele miejsca. Sprawdzają się więc doskonale w niewielkich łazienkach. W tym przypadku do wyboru jest kilka wariantów – kwadratowe, półokrągłe czy pięciokątne. Kabiny przyścienne z kolei przylegają tylko do jednej ściany. Tak samo jak kabiny wolno stojące, zajmują one jednak sporo miejsca. Nie wszędzie więc się zmieszczą. Jest to rozwiązanie przeznaczone raczej do łazienek dużych czy przestronnych salonów kąpielowych. Takie kabiny są bowiem efektowne pod względem wizualnym. Ciekawie prezentują się też kabiny prysznicowe wnękowe. W tym przypadku trzeba zainwestować jedynie w drzwi i brodzik.

Na jaki materiał warto postawić?

Obecnie kabiny prysznicowe wykonywane są z przeróżnych materiałów. Dominuje jednak szkło hartowane, które pod względem właściwości wydaje się zdecydowanie najlepszym wyborem. Optymalnym rozwiązaniem jest wybór szkła pokrytego specjalną powłoką ochronną. Roca oferuje drzwi szklane z powłoką MaxiClean, zapobiegającą osadzaniu się kamienia. Co więcej, za sprawą powłoki czyszczenie drzwi oraz ścian kabiny staje się wyjątkowo proste.

Z brodzikiem czy bez?

Jak na razie wciąż najpopularniejsze są modele kabin z brodzikiem, ale nie brakuje zwolenników montowania modeli bez brodzików, przede wszystkim w mieszkaniach nowoczesnych. Wówczas kluczowe znaczenie ma odpowiednie wypoziomowanie podłogi. Spadek musi być taki, aby woda bezproblemowo trafiała do odpływu. Nowoczesne kabiny prysznicowe, na przykład te oferowane przez markę Roca, można montować zarówno z brodzikiem, jak i bezpośrednio na podłogę.

Kabiny prysznicowe bez brodzika są niewątpliwie bardzo funkcjonalne i estetyczne. Sprawdzają się jako element aranżacji minimalistycznych, nowoczesnych. Pomimo że to modele brodzikiem są dziś częściej wybierane przez użytkowników, trend ten wyraźnie ulega powolnemu odwróceniu.

Drzwi w kabinach prysznicowych

Poszczególne kabiny prysznicowe różnią się też między sobą rodzajem posiadanych drzwi. Do wyboru są modele przesuwne, uchylne oraz jedno i dwuskrzydłowe. W dużych łazienkach najlepiej sprawdzają się drzwi otwierane na zewnątrz. W mniejszych trzeba z nich raczej zrezygnować. Tutaj lepszym rozwiązaniem są drzwi przesuwne, które nie zajmują dodatkowego miejsca, bo przesuwają się na prowadnicach wzdłuż ścian.

Poprzedni artykułBalustrady balkonowe – przegląd dostępnych rozwiązań
Następny artykułJak wybrać odpowiednią butlę gazową?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj