Gniazdka elektryczne – nie tylko tradycyjne

0

W sklepach można znaleźć różnego rodzaju osprzęt elektroinstalacyjny. Do tej kategorii zaliczane są również gniazdka elektryczne. Aktualnie producenci tego typu osprzętu oferują nie tylko gniazdka tradycyjne, lecz również modele posiadające inne zastosowania.

Gniazdko elektryczne to podstawowy osprzęt elektroinstalacyjny, który przeznaczony jest do podłączania sprzętu do prądu. Gniazdka umieszczane są w praktycznie każdym pomieszczeniu w domu. Główny rodzaj gniazdek elektrycznych pozwala na podłączenie sprzętu do sieci. Do tych gniazdek podłączamy większość typów sprzętu, na przykład telewizor, komputer, lodówkę, pralkę, lampy podłogowe czy lampki biurkowe. Takie gniazdka elektryczne dostępne są w wielu wzorach do wyboru, na przykład można dopasować je do nowoczesnych lub tradycyjnych aranżacji. Producenci mogą jednak zaoferować także innego rodzaju gniazdka o dodatkowych funkcjonalnościach. Co można znaleźć w sprzedaży?

Jeśli szukasz dobrych gniazdek berker, zajrzyj na: kontaktuj.pl

Dodatkowe rodzaje gniazdek

  • gniazdka ładowania USB – pozwalają na podłączenie sprzętu ładującego się z portu USB, dlatego wystarczy tylko zwykły kabel USB – nie trzeba stosować wtedy ładowarki
  • gniazdka HDMI – przeznaczone do podłączania sprzętu wykorzystującego złącze HDMI
  • gniazdka komputerowe RJ45 – przeznaczone do podłączania sprzętu wykorzystującego internet, na przykład do komputera, konsoli, routera, telewizorów typu Smart TV
  • gniazdka antenowe RTV – służą do podłączania do nich anten radiowo-telewizyjnych
  • gniazdka głośnikowe – przeznaczone do podłączania głośników ze sprzętu muzycznego
  • gniazdka cinch – stosowane do podłączenia urządzeń audio/video
  • gniazdka w standardzie zagranicznym – pozwalają na podłączenie sprzętu wyposażonego w zagraniczne wtyczki

Podsumowując, do dyspozycji jest szeroka gama różnych typów gniazdek, w które można wyposażyć swój dom oraz mieszkanie. Powyższe typy gniazdek można także dopasować do siebie pod względem wyglądu. Warto zwrócić uwagę na gniazdka Berker, które dostępne są w estetycznych seriach doskonałych do każdej aranżacji!

Poprzedni artykułSoundbar czy kino domowe? Co lepsze?
Następny artykułPiękny zapach w domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj